Tag: borës

Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

12/01/2021

Ndërsa mund të jetë joshëse të hani akullin që krijohet pas borës kjo gjë mund të jetë edhe shumë e rrezikshme, për këtë arsye meteorologët ... Read More

Tetovë, probleme të shumta infrastrukturore

16/04/2019

S A 2019-04-16T14:12:20+02:00 Shkrirja e borës nxori në pah një sërë problemesh në infrastrukturën rrugore në Tetovë. Puseta të hapura, gropa të shumta dhe trotuare ... Read More

Ngasësit e makinave të borës përjetuan adrenalinë shtesë, kur u ndoqën nga një bizon gjigant (Video)

04/03/2019

Adrenalina ishte shumë e madhe për nëntë ngasës të makinave të borës, që po kalonin nëpër një rrugë të mbuluar me borë në Yellowstone National ... Read More

Ohër, ekspertët alarmojnë për rritjen e nivelit të liqenit

24/02/2019

24 Shkurt 2019 / 16:14 Para fillimit të sezonit të shkrirjes së borës nga malet dhe rrezikut për rritjen e nivelit të Liqenit të Ohrit, ... Read More

Reshjet e borës kanë bllokuar fshatrat e Malësisë së Sharrit

23/02/2019

23 Shkurt 2019 / 13:59 Reshjet e fundit të borës kanë vështirësuar kalimin e makinave në dy fshatrat e malësisë së thellë të Sharrit. Fjala ... Read More

Policia apelon për vozitje të kujdesshme, shkaku i borës në rrugët e Kosovës

23/02/2019

Reshjet e sotme të borës dhe temperaturat e ulëta, në disa zona të vendit po krijojnë vështirësi në qarkullim dhe rrugët potencialisht bëhen më të ... Read More

Qendra e skijimit në Brezovicë e mbyllur sot dhe nesër

02/02/2019

Rreziku nga ortekët e mundshëm të borës ka bërë që Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ta mbajë të mbyllur për turistë edhe këtë ... Read More

Ardian Bakalli është personi që u shpëtua nga orteku në Brezovicë

26/01/2019

Si pasojë e një orteku të borës në Brezovicë, ka vdekur Arian Daci, djali i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Dacit. Ndërkaq, Adnan Bakalli, ... Read More

Haradinaj ngushëllon Nexhat Dacin për vdekjen e djalit

26/01/2019

Personi që sot humbi jetën nga orteku i borës në Brezovicë është Arian Daci, djali i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Dacit. Kryeministri  Ramush ... Read More

Djali i Nexhat Dacit, Ariani është viktima e ortekut në Brezovicë

26/01/2019

Personi që sot humbi jetën nga orteku i borës në Brezovicë është Arian Daci, djali i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Dacit. Kryeshef i ... Read More

Bahtiri vet voziti kamionin dhe pastroi rrugët e Mitrovicës (Video)

26/01/2019

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin në shumë rrugë në Kosovës. Për t’i dalë në ndihmë qytetarëve të Mitrovicës, kryetari i Komunës, Agim Bahtiri ka vendosur ... Read More

MI: Rrugët e Kosovës, të lira për qarkullim

26/01/2019

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka njoftuar se përkundër reshjeve të borës të gjitha rrugët janë të kalueshme për qarkullim të automjeteve. Kompanitë e kontraktuara ... Read More