Tag: Bekim

Rrëfimi i Kazanovës nga Deçani: Kam pasur 400 dashnore, më ka ruajtur policia gjermane se kam dalë me 70 femra në të njëjtën kohë

21/12/2020

Bekim Stokaj, nga komuna e Decanit ku ka treguar për jetë private, ku thotë se në jetën e tij ka pasur më shumë se 400 ... Read More

Në 20 vjetorin e rënies nderohet dëshmori Mustafë Haxhiu

28/05/2019

Nën organizimin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, sot bëhen homazhe në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit, Mustafë Haxhiu. Homazhet bëhen në Kompleksin Memorial ... Read More

​Skenderaj dhe MPH realizojnë shtatë projekte kapitale

15/05/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka nënshkruar marrëveshje me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, për financim të realizimit të 7 ... Read More

Pas Parisit, këshilltari i Thaçit pret takim në Bruksel dhe më pas në Washington

13/05/2019

Bekim Çollaku, i cili është shef i Kabinetit të Presidentit, Hashim Thaçi, ka thënë se pas Samitit të Parisit pret takim në Bruksel dhe më ... Read More

Homazhe letrare për regjisorin Bekim Lumi

11/05/2019

Sot mbahet aktiviteti letrar “Homazh për Bekim Lumin“, ku aktorë kosovarë do të lexojnë për herë të parë poezitë ende të pabotuara të regjisorit të ... Read More

Blakaj: Nuk është vonë të ndiqen penalisht serbët që kryen krime lufte në Kosovë

06/05/2019

  Çështja e të zhdukurve është dashur të ngritej në nivelin më të lartë politik, ka thënë Bekim Blakaj nga Fondi për të Drejtën Humanitare. ... Read More

Pesë kandidatë për rektor të Universitetit të Prizrenit

05/05/2019

Ismet Temaj, Kadri Kryeziu, Naser Pajaziti, Bekim Berisha dhe Hamdi Hoti, janë në garë për rektor të Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren. Kandidati Kadri Kryeziu ... Read More

Çollaku: Përfshirja e Gjermanisë dhe Francës, pikë kthese në procesin e dialogut

03/05/2019

  Bekim Çollaku, shefi i Kabinetit të Presidentit, Hashim Thaçi, gjatë një interviste gazetën “Shekulli”, ka treguar prapaskenat e takimit të Berlinit. Takimi i Berlinit ... Read More

Gjyqtari kosovar do të referojë ndeshjen, Barcelona – Chelsea

24/04/2019

Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, do të referojë në ballafaqimin gjysmëfinal të UEFA Youth League në futboll, mes Barcelonës U-19 ... Read More

Komuna e Skenderajt mbulon shpenzimet e varrimeve të qytetarëve

24/04/2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari dhe kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Skenderaj, Nexhmi ef. Maksuti, nënshkruan sot memorandumin e mirëkuptimit përmes të cilit ... Read More

Jashari kujton 16 martirët e vrarë 20 vjet më parë

16/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë homazhe sot tek lapidari i 16 martirëve e  lagjes së tretë të këtij qyteti, të vrarë ... Read More

Bekim Jashari flet për përleshjen në degën e PDK-së – nuk do të jem fajtori kujdestar për çdo problem që ndodhë në subjektet politike

15/04/2019

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas raportimeve se në degën PDK-së në këtë komunë të dielën ka pasur përleshje e fyerje, ... Read More