Tag: bëjnë

OBSH i kërkon Evropës masa më të ashpra kundër koronavirusit

08/01/2021

Organizata Botërore e Shëndetësisë u bëri thirrje vendeve evropiane të bëjnë më shumë për të frenuar një variant të ri të koronavirusit, i cili është ... Read More

Rritja e rasteve me Covid, Wolves ua ndalon lojtarëve këtë gjë

27/12/2020

Wolves ua ndalon lojtarëve të bëjnë ‘shopping’ pas rritjes së rasteve të koronavirusit. Wolverhampton Wanderers ua ka ndaluar lojtarëve të tyre që të bëjnë blerjet ... Read More

Pas martesës Fjolla dhe bashkëshorti saj bëjnë bamirësi/ Dhurojnë para për pandeminë COVID

15/12/2020

Pas martesës Fjolla Morina dhe bashkëshorti i saj Fisnik Syla kanë nisur të bëjnë bamirësi.  Ka qenë këngëtari Labinot Tahiri, i cili ka treguar në ... Read More

Pas problemeve të mëdha në defensivë, Juventus merr këtë vendim

14/11/2020

Juventusi me probleme të mëdha defensivë. Kritikat e mëdha për Juventusin ndoshta do bëjnë që qendërmbrojtësi Mathtijs de Ligt të rikthehet ndaj Cagliarit. Pushimi internacional ... Read More

Dy shenjat e horoskopit që janë të gatshme të bëjnë gjithçka për dashurinë

13/11/2020

A e dini se cilat janë 2 prej shenjave të horoskopit janë të gatshme të bëjnë gjithçka për personin e zemrës. Dashi Të lindurit në ... Read More

Modelja e njohur shtrohet me urgjencë në spital për shkak të komplikacioneve nga shtatzënia

30/09/2020

Modelja e njohur Chrissy Teigen, është shtruar me urgjencë në spital. Meidat bëjnë me dije se ajo është bërë keq për shkak të komplikacioneve që ... Read More

Sinan Hoxha dhe Andrra në pritje të fëmijës së dytë, zbulohet gjinia

28/09/2020

Burime afër çiftit bëjnë me dije se këngëtari Sinan Hoxha dhe partnerja e tij, Andrra Destani janë në pritje të fëmijës së dytë. Sinani dhe ... Read More

Cili çelës po ju tërheqë më shumë vëmendjen?

28/07/2020

Simbolika e çelësit është shumë e gjerë. Çelësat bëjnë të mundur mbylljen e portave të së shkuarës dhe kapërcimit të asaj që tashmë ka ikur, ... Read More

Shkon në 12 numri i të infektuarve me koronavirus në Postën e Kosovës

10/06/2020

Ka shkuar në 12 numri i të infektuarve me Covid-19 në Postën e Kosovës. Burime të lajmi.net bëjnë me dije se numri i të infektuarve ... Read More

Për të eleminuar strijat përdorni vetëm këto dy përbërës

08/06/2020

Vajzat e kanë kompleks pjesën e strijave dhe duan të bëjnë çdo gjë që ti eleminojnë ato. Strijat shfaqen më së shumti në zonën e ... Read More

Njerëzit me mungesë të vitaminës D rrezikohen nga Covid-19

01/05/2020

Një studim paraprak ka zbuluar të dhëna që tregojnë se nivelet e ulëta të vitaminës D e bëjnë një invidid më të rrezikuar nga Covid-19.Studimi ... Read More

Dy vite pas sherrit , këto janë fjalët e Robert Berishës për Tunën

07/02/2020

Atëherë kur mendojmë që Robert Berisha dhe Tuna nuk e kanë ndërmend të bëjnë deklarata ndaj njëri-tjetrit publikisht, ndodh krejt e kundërta. Jo për ndonjë ... Read More