Tag: bëhet

“Familja jonë e vogël po rritet…” Granit Xhaka do të bëhet sërish baba

15/01/2021

Granit Xhaka do të bëhet sërish baba. Bashkëshortja e tij, Leonita zbuloi se është në pritje të ëmbël, teksa ndau me ndjekësit një foto pranë ... Read More

Kjo është dhurata e Ledrit dhe Sarës për Poemen Blue në një vjetorin e Lindjes

15/01/2021

Poem Blue bëhet me laptop në një mujorin e lindjes. Poem Blu, vajza e çiftit Ledri dhe Sara, ditë më parë publikuan disa fotografi së ... Read More

Urimi për Vitin e Ri nga Dafina Zeqiri dhe Dj Geek vjen në çift

31/12/2020

Ata dikur u shndërruan në personazhet më të përfolur në rrjete sociale e në faqet rozë. Bëhet fjalë për Dafina Zeqiri dhe Dj Geek, të ... Read More

Ish-burri i Sasës bëhet baba për herë të parë me gruan e dytë

30/12/2020

Aktorja e mirënjohur, Adriana Matoshi po bëhet çdo ditë e më shumë një ndër më të pëlqyerat e publikut. Edhe pse filloi karrierën qysh moti, ... Read More

Djali i tij futbollist? – Ronaldo jep deklaratën e papritur

27/12/2020

Ronaldo thotë se nuk do i bëj presion që të bëhet futbollist. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka zbuluar se nuk i pëlqen kur djali ... Read More

100 vjeçarja është personi i parë që vaksinohet kundër Covid në Gjermani

26/12/2020

Gruaja 101 vjeçare bëhet personi i parë që vaksinohet kundër COVID-19 në Gjermani. Vaksinimi kundër coronavirusit filloi sot në Gjermani, disa orë pas dorëzimit të ... Read More

FIFA del me komunikatë, koronavirusi shtyn Botërorët e moshave

24/12/2020

Koronavirusi shtyn Botërorët e moshave, FIFA del me komunikatë. Covid-19 bëhet faktor për anulimin e dy kompeticioneve të tjera madhore. FIFA ka njoftuar se Botërorët ... Read More

Messi bëhet golashënuesi numër një në histori për një klub të vetëm, thyen rekordin e Peles

23/12/2020

Messi thyen rekordin e Peles, bëhet golashënuesi numër një në histori për një klub të vetëm. Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thyer rekordin që ... Read More

Befason reperi shqiptar, paralajmëron dasmë të madhe: Të gjithë do jenë të ftuar

19/12/2020

Reperi shqiptaro-amerikan thotë se dasma do të bëhet në Kosovë. Reperi i njohur ka habitur me deklaratën e fundit. Reperi shqiptar me famë botërore, Gashi, ... Read More

Vetëm pak ditë pasi erdh në jetë, Gold Ag e bënë këtë gjë për djalin e tij

19/12/2020

Djali i Gold Ag bëhet me profil në Instagram. Javë më parë reperi i njohur shqiptar, Gold Ag dhe Ermira Shkodra, pritën në jetë djalin ... Read More

Vjen vera për Vesa Lumën, sjell imazh në bikine

17/12/2020

Vesa Luma bëhet nostalgjike për verën, rikthehet me një fotografi atraktive në rrjete sociale. Këngëtarja shqiptare, Vesa Luma, vazhdon të jetë personazh mjaft aktiv dhe ... Read More

Ja çfarë lutje bëhet pas namazit të Xhumasë në Turqi

12/12/2020

Pas namazit të xhumasë në të gjitha xhamitë e Turqisë bëhet lutje për shi. Për shkak të thatësirës që ka qenë e pranishme në të ... Read More