Tag: Ballkanit

Zyrtare: Blendi Shkëmbi trajner i FC Ballkanit

27/12/2020

Blendi Shkëmbi trajner i FC Ballkanit. FC Ballkani e ka zyrtarizuar sot si trajner Blendi Shkëmbin Në një njoftim që kanë bërë në facebook, klubi ... Read More

Daku e vazhdon shkëlqimin, shënon dy gola kundër Besës

31/10/2020

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Ballkanit dhe Besës, duel ky në kuadër të xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani është ... Read More

ZYRTARE: FC Ballkani nënshkruan me Arbër Prekazin

02/01/2020

17:39 | 2 Janar 2020 17:39 | 2 Janar 2020 Arbër Prekazi është transferimi i parë i FC Ballkanit në vitin 2020. Liderët e Superligës ... Read More

“Trumpi me tumor, Putinin do tentojnë ta vrasin”, parashikimet e frikshme për 2020-n nga Baba Vanga

25/12/2019

Baba Vanga, gruaja bullgare që njihet gjithashtu si “Nostradamusi i Ballkanit” ka bërë disa parashikime të tmerrshme sa i takon vitit që pritet të vijë ... Read More

Vazhdon moti i paqëndrueshëm mbi vendin tonë

28/05/2019

Si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, mbi vendin tonë vazhdon të mbizotërojë mot i ... Read More

Kastrati: Filloi realizimi i projektit “Shtëpia e të Moshuarve” në Suharekë

25/05/2019

Drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se kanë nisur punimet e projektit “Shtëpia e të Moshuarve”, në fshatin Gjinoc të ... Read More

Kastrati: Edhe 11 shtëpi të reja në Komunën e Deçanit

21/05/2019

Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se do të bëjnë ndërtimin e 11 shtëpive në Komunën e Deçanit për familjet ... Read More

Korridori i krimit të organizuar në Ballkan, bënë pjesë edhe Kosova

21/05/2019

Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksionimin e grupeve kriminale që kontrollojnë një korridor, i ... Read More

BE-interes të pakët dhe moskuptim ndaj Ballkanit Perëndimor?

10/05/2019

Presidentët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, (BP) si edhe Presidentët e Kroacisë dhe Sllovenisë, vendeve nismëtare të procesit të Brdo-Brijunit, i bënë thirrje BE ... Read More

Fillon takimi i procesit Brdo Brijon

09/05/2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Tiranë për procesin e Brdo Brijon. Përveç presidentëve të shteteve, të ftuar nderi janë edhe përfaqësues të Bashkimit ... Read More

Mogherini në Tiranë, do të përpiqet të ulë në një tryezë Thaçin e Vuçiq

04/05/2019

Pas Berlinit, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen sërish në Tiranë. Bëhet fjalë për procesin e “Brdo-Brijuni”-t, që organizohet këtë vit në ... Read More

Vetëvendosje në Tiranë paralajmëron protesta – Vuçiqi e Dodiku nuk janë të mirëpritur në Shqipëri

04/05/2019

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje e Tiranës shkruan se liderët e Ballkanit nuk janë të njëjtë në raport me shqiptarët dhe Shqipërinë, dhe prandaj nuk mund ... Read More