Tag: australian

Melburni thyen rekordin për infektime me COVID-19

22/07/2020

Shteti australian i Victorias njoftoi një rekord të ri për rritjen më të lartë një ditore të rasteve të koronavirusit në vend që nga fillimi ... Read More

Samsungu paditet pasi thoshte që telefonat e saj janë rezistent ndaj ujit

10/07/2019

Samsung është paditur nga një përdorues australian pasi që ka bërë deklarata jo të vërteta se telefonat e tyre janë rezistent ndaj ujit, transmeton Gazeta ... Read More

Studimi i ri: Ushqimet fast food mund të shkaktojnë sëmundje të trurit

17/06/2019

Një studim i Universitetit Kombëtar Australian (ANU) paralajmëron për një lidhje ndërmjet kalorive të shtuara në ushqimet fast food dhe sëmundjeve të trurit, ndër të ... Read More

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar injeksionin që e shëron kancerin – deri tani ka 80 për qind sukses

15/05/2019

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet ... Read More

Valon Berisha e Hekuran Kryeziu zbulojnë pse zgjodhën të luajnë për Kosovën

26/03/2019

Si pjesë e dokumentarit të rrjetit televiziv australian, Sport Optus, janë edhe disa intervista të dy mesfushorëve të Kosovës, Valon Berishës dhe Hekuran Kryeziut, të ... Read More

Challandes: EURO 2020? Nuk është ëndërr e pamundur

26/03/2019

Pjesë e dokumentarit të rrjetit televiziv australian, Sport Optus, është edhe trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, i cili ka folur për synimet ... Read More

Televizioni australian: Zhvillimi historik i futbollit në Kosovë, “Dardanët” në prag të një përralle

26/03/2019

Grupi australian i kanaleve televizive, Sport Optus, ka bërë të ditur se e ka xhiruar një dokumentar për Kosovën, pas suksesit mbresëlënës së “Dardanëve” në ... Read More

Televizioni australian me dokumentar për Kosovën: Kombi i vogël, i çmendur pas futbollit

22/03/2019

Grupi australian i kanaleve televizive, Sport Optus, ka bërë të ditur se e ka xhiruar një dokumentar për Kosovën, pas suksesit mbresëlënës së “Dardanëve” në ... Read More

Keith Urban përmes këngës zbuloi se Nicole Kidman është “e çmendur në shtrat”

12/03/2019

Rima doli krejt rastësisht, vargu u krijua dhe më vonë u bë pjesë e këngës. Muzikanti australian dhe kompozitori Keith Urban ka zbuluar publikisht se ... Read More

Serena Williams pas pësimit ndaj Katolina Pliskovas: Kjo humbje nuk ishte aq e dhimbshme

23/01/2019

Serena Williams pësoi një humbje të papritur në çerekfinale të Australian Open. Karolina Pliskova i shkaktoi humbje tenistes amerikane me rezultat 2-1, në sete 6:4, ... Read More

Federer eliminohet nga Australian Open, zvicerani u mposht nga Tsitsipas

20/01/2019

Roger Federer jashtë Australian Open. Tenisti zviceran, tashmë 37-vjeç, u eliminua në fazën e 1/8-ave nga greku Stefanos Tsitsipas në një duel maratonë që zgjati ... Read More

Ish-numri 1 i botës së tenisit, Boris Becker: Nuk është e lehtë të luash në Australian Open

16/01/2019

Ish-numri një i botës së tenisit, Boris Becker ka fituar dy herë trofeun në Australian Open, 1991 dhe 1996. Gjermani thotë se ka disa gjëra ... Read More