Tag: arsye

Henry jep dorëheqje nga stoli i Montreal, këto janë arsyet

25/02/2021

Henry jep dorëheqje nga stoli i Montreal për arsye personale. Trajneri dhe njëkohësisht legjenda e Arsenalit, Thierry Henry nuk do jetë më trajner i Montreal. ... Read More

Ishte lojtari i vetëm që shkëlqeu kundër Interit, pse Pioli nuk e futi në listën starutese?

15/02/2021

Ka një arsye që shumica e tifozëve të Chelsea ishin të mërzitur që lanë Fikayo Tomori të largohej në huazim në janar, dhe ne kemi ... Read More

“Më te pastërta këpucët e Leonorës, sesa goja e…”, shpërthejnë komentet pas veprimit të Leonora Jakupit

17/01/2021

Më te pastërta këpucët e Leonores, sesa goja e… Jo pa arsye, humanisti e hoxha Halil Kastrati e kishte ftuar në emisionin e tij me ... Read More

5 arsye pse duhet ta konsumoni patjetër mëngjesin

15/01/2021

Ne kemi listuar më poshtë pesë arsye përse duhet të hani mëngjes çdo ditë. Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga ... Read More

Çudira shqiptare/ Lidhi hajdutin me litar, rrezikon tre vite burg

15/11/2020

Enver Avdyli rrezikoi burgim deri në tre vjet për një arsye të pazakontë. Kur po kthehej në shtëpinë e tij, ai takoi dy persona të ... Read More

Lum ato nëna që lindin fëmijë në tetor

03/10/2020

Të lindurit e muajit tetor janë të veçantë për shumë arsye dhe më poshtë do shkruajmë të gjitha karakteristikat unike të tyre. Janë natyra të ... Read More

Kaq të dobishëm janë ullinjtë për shëndetin e njeriut

18/06/2020

Shumë njerëz do të thonë se i urrejnë ullinjtë vetëm për një arsye, ajo është mënyra e shijimit të tyre. Të gjithë ullinjtë shijojnë të ... Read More

Ja përse gjithnjë e më shumë gra nuk i duan më flokët e tyre

06/06/2020

Ka shumë arsye përse një grua mund të vendosë të rruajë kokën, teksa kohët e fundit një numër i madh femrash kanë gjetur sigurinë e ... Read More

“Maviosje misterioze?”, 7 probleme të heshtura janë arsyeja e nxirjeve

01/06/2020

Çfarë duhet të bëni nëse keni mavijosje në lëkurën tuaj pa asnjë arsye? Pse ndodh kjo dhe a duhet të shqetësoheni? Nëse keni mavijosje, kjo ... Read More

Koronavirusi do të mposhtet kur të zbulohet pse vret të moshuarit dhe jo fëmijët

16/03/2020

Lloji i ri i koronavirusit, SARS-CoV-2, vret vetëm të moshuarit për disa arsye të panjohura.  Për fat të mirë, fëmijët janë të kursyer. Nëse e ... Read More

Dieta me shumë fruta dhe perime ndihmon për përmirësimin e kujtesës

10/01/2020

Keni nevojë për një arsye tjetër se përse duhet të konsumoni sa më shumë fruta dhe perime? Sipas një studimi të fundit, dieta ushqimore e ... Read More

Konsumimi i mjaltit para gjumit, efektet pozitive në shëndet

10/01/2020

Mjalti konsiderohet si ilaçi i artë i natyrës, kjo për shumë arsye. Një nga mënyrat më të mira kur mund të përdoret është para gjumit. ... Read More