Tag: Arsimit

Mposhti kundërshtarin holandez, ministrja Kushi i dorëzon “Gjerdanin e Artë” boksierit Ferit Keta: Sporti ngre lart emrin e flamurin e një kombi

15/08/2021

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i ka dorëzuar “Gjerdanin e Artë” boksierit shqiptar Ferit Keta, i cili dje triumfoi përballë holandezit Blokland në IKBF. Kushi ... Read More

Kjo është arsyeja e ndarjes së Arsimit me Anën

24/04/2021

Zbulohet arsyeja e ndarjes së Arsimit me Anën. Dy ish-konkurrentët e emisionit të dashurisë “Për’puthen”, Arsim Abduli dhe Ana Lleshi ishin në krye të mediave ... Read More

Befason Arsimi, tregon të pathënat e lidhjes me Anën

23/04/2021

‘Shkëmbyem unazat’, Arsimi tregon të pathënat e lidhjes me Anën. Historia e Arsimit dhe Anës mori vëmendje të madhe në faqet rozë, por gjithçka mes ... Read More

U nda nga Arsimi, Ana i bën një pyetje publikisht, që askush nuk e priste

18/04/2021

Pasi ndarjes Ana i bën një pyetje publikisht Arsimit. Ana ka thumbuar ish-parterin e saj Arsimin përmes një postimi. Vetëm pak kohë pasi e konfirmuan ... Read More

Faqja e zyrtare e MASHT-it është jashtë funksionit

24/09/2019

Faqja zyrtare e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, duket se ka rënë nga sistemi. Siç shihet në fotografinë e mëposhtme, uebi nuk është i ... Read More

Bytyqi: Kemi një përqindje të ulët të njohjes së matematikës në shkollat tona

25/05/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke përmendur rolin e matematikës në shoqëri, ka thënë se ka një përqindje të ulët të njohjes ... Read More

Bytyqi: Jemi të përkushtuar që të gjithë në Kosovë të përfshihen në arsimim dhe edukim

22/05/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, më konferencën “Gjithëpërfshirja në arsim për të gjithë fëmijët“, ka theksuar rëndësinë e gjithëpërfshirjes në arsim, edukimin dhe arsimimin e ... Read More

Jasharaj ka shpresë te Apeli, në rast nevoje thotë se do i drejtohen Brukselit

22/05/2019

Derisa Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës ka zgjedhur të mos përfill vendimin e Gjykatës Themelore për kompensimin e orëve të humbura gjatë grevës ... Read More

Publikohen datat e mbajtjes së provimit të Maturës Shtetërore

21/05/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim për caktimin e datave të mbajtjes së provimit të Maturës Shtetërore 2019, në afatin ... Read More

SBASHK-u të mërkurën e dorëzon në Gjykatën e Apelit vendimin për kompensimin e orëve

20/05/2019

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Republikës së Kosovës, Rrahman Jasharaj, ka thënë se janë afër përfundimit të ankesës për ... Read More

SBASHK vazhdon të kundërshtojë kompensimin e orëve të humbura, i drejtohet Gjykatës së Apelit

15/05/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK), ka bërë të ditur se do t’i drejtohet Gjykatës së Apelit lidhur me aktgjykimin ... Read More

Ndërrohet drejtori i Arsimit në Prizren

15/05/2019

Në Komunën e Prizrenit është ndërruar drejtori i Arsimit. Drejtori i ri i emëruar është Gani Gërmizaj, i cili njësoj sikur ish-drejtori i Arsimit, Skender ... Read More