Tag: Armend

Zemaj tregon se a do të ketë lehtësim të masave!

12/01/2021

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se Kosova vazhdon të ketë situatë të mirë të menaxhimit të Covid 19, andaj pritet të ketë lehtësim ... Read More

Zemaj: Rreth 80% e të infektuarve me Covid-19 nuk kanë fare simptoma

07/07/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se se 80 % e të infektuarve me koronavirus janë pa simptoma. Zemaj ka bërë të ditur se ... Read More

Hoti e Zemaj në kundërshtim me njëri-tjetrin, njëri thotë Infektiva e stërmbushur tjetri e quan gënjeshtër

01/07/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka quajtur gënjeshtra deklaratat se në Klinikën Infektive nuk ka vend për pacientët me koronavirus. Sipas tij, situata me ... Read More

Zemaj: Mantelbardhët në tërë Kosovën janë heronjtë e sotëm

27/06/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se profesionistët e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, mjekët, infermierët e Klinikës Infektive në QKUK dhe mantelbardhët në ... Read More

Prokurori jep detaje të reja se si u gjetën tre të vrarët në tragjedinë familjare në Dardani

22/04/2019

Prokurori i rastit, Armend Hamiti ka dhënë detaje të reja rreth tragjedisë që ndodhi sot në lagjen Dardania në Prishtinë, ku një person vrau bashkëshorten ... Read More

Mes Tunës dhe Elvanës, Armend Rexhepagiqi zgjedh pa u menduar

27/03/2019

Armend Rexhepagiqi, ka zgjedhur mes Tunës dhe Elvanës.Edhe pse këngëtari ka punuar me të dyja kohëve të fundit, ai ishte shumë i prerë në përgjigje. ... Read More

A do t’i rikthehet muzikës Aida Baraku? – tregon Armendi

26/03/2019

Pas një kohe shumë të gjatë larg skenës muzikore, Armend Rexhepagiqi është rikthyer.Këngëtari i shumë hiteve të pavdekshme, qëndron prapa albumit të Tunës me titull ... Read More

A e dini se kënga e Tunës me Armendin është përpunim i këngës së vjetër?

21/03/2019

Tuna ka rikthyer në skenë artistin Armend Rexhepagiqi, në duetin për albumin ‘Fortuna’.E fansat mezi kanë pritur që të dëgjojnë këtë bashkëpunim me titullin ‘Harrova’, ... Read More

Zemaj flet për përafrimet e LDK-së me Vetëvendosjen

03/03/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj nuk sheh të ketë shumë përafrime mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Në një intervistë për GazetaBlic, ... Read More

Zemaj: Jam kundër heqjes së taksës, por politikisht të vendosin ata që bënë gara “kush është më i fortë” ndaj Serbisë (Video)

21/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka thënë se nëse taksa ndaj produkteve serbe do të vinte në Kuvend, ai personalisht do ... Read More

Zemaj: Lista Serbe nuk voton asnjëherë mocionin e mosbesimit ndaj kësaj Qeverie (Video)

20/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka thënë se miqtë ndërkombëtarë kanë dhënë paralajmërime dhe janë të shqetësuar për integritetin territorial të ... Read More

Rasti i të miturës në Drenas, Zemaj thotë se procesi i Vettingut në institucione është i domosdoshëm

06/02/2019

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj duke komentuar rastin e abuzimit seksual të nxënëses 16 vjeçare nga Drenasi, ka thënë se për këtë arsye duhet procesi ... Read More