Tag: Anxhela

Sinan Hoxha dhe Anxhela Peristeri vijnë me “Puthje”

19/07/2021

Publikohet kënga “Puthje” nga Sinan Hoxha dhe Anxhela Peristeri. Dy këngëtarët e njohur, Sinan Hoxha dhe Anxhela Peristeri, kanë publikuar sot një projekt të ri ... Read More

“Më mirë si Byonce sesi Nonë Tixhja”, Reagon Olti Curri për kritikat në performancën e Anxhela Peristerit në Eurovizion

23/05/2021

Anxhela Persiteri me këngën e saj “Karma” nuk ka arritur të shkojë më shumë se vendi i 21 në “Eurovision”.Tekstshkruesi i kësaj kënge, njëherazi edhe ... Read More

“Është çdo gjë politike”, Anxhela Peristeri reagon pas mesazheve për renditjen në Eurovision: Nuk jam mërzitur, e shijova shumë!

23/05/2021

Edhe pse realizoi një performancë të jashtëzakonshme, Anxhela Peristeri nuk arriti të zinte një pozicion të kënaqshëm në “Eurovision 2021”, pasi u rendit e 21-ta. ... Read More

Mësohet se cilat shtete votuan për Shqipërinë në Eurovision

23/05/2021

Mbrëmë u mbajt nata finale e festivalit europian të këngës Eurovision. Anxhela Peristeri e përfaqësoi Shqipërinë këtë vit me këngën ‘Karma’ e cila arriti të ... Read More

Ja sa pikë mori Anxhela Peristeri nga publiku dhe nga juria

23/05/2021

Përfaqësuesja e Shqipërisë, Anxhela Peristeri, ka marrë vetëm 35 pikë nga televotimi i publikut në edicionin e këtij viti të Eurovision. Peristeri mori edhe 22 ... Read More

Anxhela Peristeri deklarohet pas paraqitjes së madhe

22/05/2021

Anxhela Peristeri ka realizuar një performancë të magjishme këtë mbrëmje finale në “Eurovision 2021”. Kënga e saj “Karma” ka marrë ovacionet e tepërta të publikut ... Read More

Mësohet koha kur do të performojnë Anxhela Peristeri dhe Gjon Muharremaj në finalen e ‘Eurovision’

22/05/2021

Ja kur do të performojnë Anxhela Peristeri dhe Gjon Muharremaj në finalen e ‘Eurovision’. Sonte do të mbahet nata finale e festivalit evropian “Eurovision 2021”, ... Read More

Anxhela Peristeri bën simbolin e shqiponjës në Eurovizion, mediat serbe: Skandal!

19/05/2021

Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovizion, Anxhela Peristeri ka përshëndetur ndjekësit me simbolin tonë kombëtar, shqiponjën me dy krerë.Ky veprim u cilësua si provokim në ... Read More

Anxhela Peristeri parakalon në Eurovision dhe na mahniti të jgithëve

17/05/2021

Anxhela Peristeri ka parakaluar në tapetin e kaltër “Eurovision”, në Rotterdam duke mrekulluar me pamjen e saj. Këngëtarja u shfaq me një fustan të kuq ... Read More

Anxhela Peristeri befason me deklaratën: Rrënjët e mia janë greke

13/04/2021

Këngëtarja Anxhela Peristeri e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision ka dhënë një intervistë së fundmi për median greke, EPT 1. Anxhela rrëfyer se ... Read More

“Po plakeni duke vjellë tangërllëk”, Kledi Bahiti u kthehet ashpër  artistëve që kritikuan këngën e Peristerit: Ata që s’kanë b***ë të rrinë…

26/12/2020

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të Këngës” me këngën “Karma’. Ashtu si çdo vit për fituesin pati kontestime dhe madje kënga e Anxhelës ... Read More

I dolën kundër, Anxhela Peristeri reagon për herë të parë pas fitores në “Festivalin e Këngës”

24/12/2020

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”, me tekst të Olti ... Read More