Tag: amerikan

Linda Halimi flet për raportin me reperin amerikan: Nuk e di si më duron

12/11/2021

Linda Halimi është përfolur shumë për martesën me reperin amerikan Big D. Çifti publikonin shpesh foto në rrjetet sociale, ndërsa kohët e fundit janë treguar ... Read More

Mësoni arssyet pse duhet të vaksinohemi

19/10/2021

Pse duhet të vaksinohemi? Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, vdiq të hënën nga komplikimet e COVID-19. Familja e tij njoftoi se ai ishte plotësisht ... Read More

Aktori i njohur gjendet i vdekur në banesën e tij

06/09/2021

Aktori amerikan gjendet i vdekur në apartmentin e tij. Aktori i “The Wire”, Michael K. Williams ka vdekur. Michael, i cili është i njohur për ... Read More

Vdes aktori i njohur

14/06/2021

Ned Beatty një nga figurat më emblematike e televizonit amerikan ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare. Sipas TMZ, Beatty vdiq në shtëpinë e tij ... Read More

Aktori i njohur Steven Seagal fillon karrierën politike në Rusi

01/06/2021

Aktori i njohur amerikan Steven Seagal, i cili ka nënshtetësi ruse, është bashkuar me partinë politike ruse ”A Just Russia”, njoftoi gazeta RBK. ”A Just ... Read More

Covid-19 i merr jetën në moshën 66-vjeçare ,këngëtarit të njohur amerikan

27/05/2021

Nuk ka fituar dot betejën me COVID-19 këngëtari i njohur amerikan John Davis. Anëtari i grupit të famshëm “Milli Vanilli” ka ndërruar jetë në moshën ... Read More

Familja Berisha “non grata” nga SHBA, reagon Armina Mevlani: Për arsye politike, çdo gjë mund të ndodhë, më intereson vetëm….

22/05/2021

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij u shpallën “non grata” nga Departamenti amerikan i Shtetit më 19 maj 2021. Pas këtij vendimi, ka ardhur ... Read More

Barack Obama e konfirmon se ushtria amerikane ka parë UFO

20/05/2021

Ish-presidenti amerikan Barack Obama ka konfirmuar ekzistencën e UFO-ve, që lëvizin me një shpejtësi të paparë dhe që nuk krahasohen me asnjë mjet ushtarak të ... Read More

Biden shpall gjendje të katastrofës në Teksas

20/02/2021

Presidenti amerikan Joe Biden ka shpallur gjendje të katastrofës së madhe në Teksas, për të mundësuar ndarjen e më shumë fondeve federale si ndihmë për ... Read More

Pasi dështoi marrëveshja me Juventusin, Roma gati të nënshkruajë me këtë lojtar

23/01/2021

Roma gati të nënshkruajë me talentin amerikan, pasi marrëveshja me Juventusin dështoi. Skuadra e Romës është gati të nënshkruajë me Bryan Reynolds nga Dallas FC. ... Read More

Privohet nga jeta reperi i njohur amerikan

29/11/2020

Është privuar nga jeta reperi i njour amerikan, Lil Yase. Reperi perspektiv amerikan, Lil Yase është vr’arë në rrethana misterioze në Kaliforni. Trupi i pajetë ... Read More

Nga vendimi për vrasjen e Bin Laden, tek jeta në Shtëpinë e Bardhë, Obama sjell librin e parë

17/11/2020

Vëllimi i parë i kujtimeve të shumëpritura të ish-presidentit amerikan Barack Obama “Një tokë e premtuar” do të dalë nesër.Në libër tregohet për vendimin për ... Read More