Tag: Alexis

Milan merr lajmin e keq, i lëndohet edhe një lojtar

31/12/2020

Saelemaekers i bashkohet listës së të lënduarve te Milani. Zlatan Ibrahimovic, Ismael Bennacer e Alexis Saelemaekers, janë futbollistët e Milanit që nuk do të jenë ... Read More

Sanchez i jep lajmin e madh Interit

30/12/2020

Sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez, do të rikthehet në stërvitje sot ose nesër dhe ka mundësi të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Crotone më ... Read More

Ja kur do të vendos Alexis Sanchez për të ardhmen e tij

27/04/2019

Ylli i Manchester United, Alexis Sanchez, nuk dihet nëse do të vazhdojë karrierën e tij tek skuadra nga ‘Old Trafford’. Kiliani nuk ka arritur asnjëherë ... Read More

Inter i futet garës për yllin e Man Utd

25/04/2019

E ardhmja e Alexis Sanchez mund të jetë në Serie A. Ylli kilian i futbollit, Alexis Sanchez, mund të largohet nga Manchester United në fund ... Read More

Vendos Solskajer: Ylli i madh largohet nga Man Utd

06/04/2019

Alexis Sanchez do të largohet nga Manchester United. Ole Gunnar Solskjaer ka vendosur ta shes këtë verë yllin kilian, Alexis Sanchez. Lajmi bëhet i ditur ... Read More

Tsipras i dërgon Shqipërisë paralajmërimin e ashpër mbi të drejtat e minoritetit grek

30/03/2019

Kryeministri grek Alexis Tsipras përdori një retorikë të ashpër kundër qeverisë shqiptare duke paralajmëruar administratën e kryeministrit Edi Rama se perspektivat e vendit të tij ... Read More

Sanchez në planet e Juventusit

18/03/2019

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, ka tërhequr interesimin e Juventusit. – bën të ditur Calcio Mercato. Kiliani nuk po kalon periudhë të mirë në ... Read More

Sanchez pritet t’i mungojë rreth dy muaj Unitedit

04/03/2019

Alexis Sanchez është lënduar në ndeshjen e fundjavës ndaj Southamptonit dhe pritet të mbetet jashtë fushave për rreth dy muaj. Sulmuesi kilian u zëvendësua pas ... Read More

Solskjaer: Reputacioni i Sanchezit dhe Lukakut nuk do të thotë asgjë

26/02/2019

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer i ka thënë Romelu Lukakut dhe Alexis Sanchezit se reputacioni i tyre nuk do të ndikojë që të ... Read More

Overmars: Sanchez mund të kthehet te Arsenali

15/02/2019

Ish-ylli holandez i Arsenalit, Marc Overmars ka thënë se sulmuesi kilian, Alexis Sanchez mund të kthehet te Topçinjtë. Overmars, i cili kaloi tre vjet në ... Read More

Interi synon rikthimin e Alexis Sanchezit në Serie A

14/02/2019

Alexis Sanchez nuk po kalon momentet e tij më të mira te Manchester United. Sulmuesi kilian ka humbur shkëlqimin e tij që nga transferimin tek ... Read More

Zaev dhe Cipras do të propozohen për Çmimin Nobel për Paqe

17/12/2018

17 Dhjetor 2018 / 17:35 Kryeministri i Maqedonisë dhe i Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Cipras pa arritjes së Marrëveshjes së Prespës do të propozohen ... Read More