Tag: akuzohet

“Dhunë në familje” dhe “Përndjekje”/ Dënohet me 6 muaj burg ish-futbollisti, Klodian Duro

27/07/2020

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro është dënuar me 6 muaj burg. Ai akuzohet për “dhunë në familje” dhe “përndjekje”, megjithatë ka arritur që të përfitojë ... Read More

Ushtronte dhunë në familje, arrestohet babai i aktores së njohur

11/02/2020

Babai i aktores amerikane, Lindsay Lohan është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë në familje, sipas një raporti policor të “Dailymail”. Ish-bashkëshortja ... Read More

Ed Sheeran akuzohet për plagjiaturë

26/08/2019

23:10 | 08/26/2019 Nuk është kjo hera e parë që këngëtari akuzohet për diçka të tillë. Artisti i njohur britanik Ed Sheeran, 28 vjeç, akuzohet ... Read More

Rrëfehet shqiptari: U ndava nga gruaja, nisa të vjedh me kushëririn

15/05/2019

Një 41-vjeçar shqiptar po përballet me drejtësinë gjermane, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Ai ka pranuar 12 nga 13 grabitjet për të cilat akuzohet. ... Read More

Goditje me dru e prerje me thikë, shqiptari maltreton gruan se nuk zbatonte Kanunin

17/04/2019

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet për dhunë ndaj gruas. Sipas mediave italiane, 34-vjeçari me inicialet J.S., keqtrajtonte gruan e tij 26-vjeçare, ... Read More

Shtetasi maqedonas arrestohet në Shqipëri, kërkohet në Gjermani për mashtrim

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T10:00:46+02:00 Policia e Dibrës ka arrestuar një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, pasi akuzohet në Gjermani për vjedhje dhe mashtrim kompjuterik. “Nga Specialistët për ... Read More

Arrestohet në Itali shqiptari 50-vjeçar që shiste kokainë por punonte edhe si murator

05/04/2019

Një murator shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për trafik droge. Arrestimi i shqiptarit 50-vjeçar u bë pas disa javësh hetimi dhe vëzhgimi ... Read More

I dënuari për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha ftohet të dëshmojë në rigjykimin ndaj Enver Sekiraqës

30/03/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim ... Read More

Molliqaj: LDK dhe VV i kanë votat e PSD-së për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

24/03/2019

Partia Socialdemokrate po akuzohet se nuk po bashkëpunon me dy partitë tjera opozitare Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë, përmes ... Read More

E bija e Michael Jacksonit, Parisi: Po mundohen ta shkatërrojnë reputacionin e babait tim

11/03/2019

Pasi që në ditët e para kishte heshtur për dokumentarin kundërthënës ku babai i saj po akuzohet për pedofilinë, Paris Jackson ka dhënë mendimin përmes ... Read More

Dëshmia e zyrtarit policor: Ekziston dyshimi se shtytës kryesor për vrasjen e Triumf Rizës ishte Enver Sekiraqa

25/02/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, në seancën e së hënës ka dhënë ... Read More

Përbërja e KSHZ-së, vazhdojnë përplasjet mes partive

14/07/2018

14 July 2018 / 16:01 Kreu i VMRO-DPMNE, Hristjan Mickoski, i cili akuzohet nga shumica se po bllokon zgjedhjen e anëtarëve të KSHZ-së, duke kërkuar ... Read More