Tag: aksionit

Mihajl Krasnoshchenkov, është emri i rusit i cili u arrestua sot në aksionin në veri

28/05/2019

Forcat e Njësisë Speciale të Kosovës gjatë aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës, në mesin e dhjetëra personave të arrestuar kanë arrestuar edhe një ... Read More

Momenti kur forcat e ROSU-s largojnë barrikadat e vendosura në Zubin Potok (Video)

28/05/2019

Pas disa orëve të zhvillimit të aksionit nga ana e Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës, ku u arrestuan disa persona, por edhe u lënduan ... Read More

Arrestimet në veri të Kosovës, Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

28/05/2019

Pas aksionit të njësive të ROSU-s të ndërmarrë në komunat veriore të Kosovës, kanë ardhur edhe reagime nga Serbia. Ndër reagimet e para ka qenë ... Read More

Arrestohet komandanti i policisë në Zubin Potok, serbët bllokojnë rrugën

28/05/2019

Gjatë aksionit që po zhvillohet në veri të vendit, sipas burimeve, është arrestuar edhe komandanti i Policisë së Kosovës në Zubin Potok, i cili është ... Read More

Haradinaj fton serbët ta ruajnë qetësinë: Bëhet fjalë për zbatim të ligjit dhe asgjë tjetër

28/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur rreth aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës. Haradinaj ka thënë se me urdhër të Prokurorit, në gjithë ... Read More

Bahtiri: Gjendja e policit të plagosur është jashtë rrezikut për jetë

28/05/2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka vizituar policinë e plagosur gjatë aksionit policorë në veri të Mitrovicës. Bahtiri në një prononcim për Telegrafin ... Read More

Me iniciativën e “Let’s Do It”, pastrohet deponia më e madhe në rajonin e Pejës

21/05/2019

Vullnetarët e “Let’s Do It” iu kanë bashkuar aksionit për pastrimin e deponisë më të madhe të mbeturinave në rajonin e Pejës, e cila gjendet ... Read More

Sot pastrohet deponia më e madhe në Rajonin e Pejës

21/05/2019

Let’s Do It ka bërë të ditur se sot vullnetarët do t’i bashkohen aksionit për pastrimin e deponisë më të madhe në Rajonin e Pejës, ... Read More

Në 20-vjetorin e rënies së Agim Ramadanit, në Gjilan mbillen drunj dekorativ

11/04/2019

Në kuadër të aksionit aksionit “Ta Pastrojmë Gjilanin”, kryetari i Komunës me bashkëpunëtorët ka mbjellë drunj dekorativ në qendër të qytetit. Në një njoftim për ... Read More

Vazhdon aksioni për të arritur tek Cesna e rrëzuar afër Majës së Selanikut

03/04/2019

S A 2019-04-03T09:40:04+02:00 Ekipe të MPB-së dhe të institucioneve të tjera kompetente sot e vazhdojnë aksionit për të arritur tek mbetjet e aeroplanit Cesna, i ... Read More

Reeves bëhet shënjestër në “John Wick 3” – Halle Berry, Ian McShane e Laurence Fishburne janë pjesë e filmit

19/01/2019

Protagonisti i aksionit, John Wick, të cilin e portretizon Keanu Reeves, në paraqitjen e parë të shkurtër nënshtron çdo të keqe që i paraqitet nga ... Read More

Aksion edukativ për siguri të fëmijëve në komunikacion

27/09/2018

Aktivitete dhe ngjarje edukative preventive për komunikacion do të mbahen në kuadër të aksionit “Shkolla të sigurta – nxënës të klasave të para të sigurt” të cilën ... Read More