Tag: aeroplan

A është kjo pema më e shëmtuar e festave të fundvitit?

20/12/2019

Stafi i aeroportit sqaroi se ata përdorën objekte të ndaluara nga hyrja në aeroplan dhe të cilat u konfiskuan nga pasagjerët gjatë kontrollit. Një pemë ... Read More

Pasagjerja hap derën e aeroplanit “për të marrë ajër”

26/09/2019

Është i habitshëm veprimi i një pasagjereje në aeroplan, duke mos i respektuar rregullat në udhëtim. Ajo hapi derën e daljes së urgjencës para ngritjes. ... Read More

Pse aeroplanët fluturojnë në lartësi prej 11.000 metrave?

20/09/2019

Është një situatë e zakonshme për ata që udhëtojnë shpesh me aeroplan. E lidhni rripin e sigurimit, i dëgjoni udhëzimet e sigurisë para fluturimit dhe ... Read More

Zhduket një aeroplan i vogël që fluturonte nga Ohri për në Sofje

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T19:49:58+02:00 Një aeroplan i vogël “Cessna 210” është zhdukur këtë pasdite gjatë fluturimit nga aeroporti i Ohrit drejt aeroportit të Sofjes në Bullgari. Aeroplani  ... Read More

E harroi fëmijën në aeroport, nëna i kërkoi pilotit ta ulë aeroplanin

12/03/2019

Një aeroplan është kthyer mbrapsht në aeroport, pasi një nënë pohoi se kishte harrur fëmijën e saj në terminal. Saudi Airlines ishte nisur në fluturim ... Read More

“Kollitje masive” në aeroplan, pasagjerët futen në karantinë

06/03/2019

Ekuipazhi dhe udhëtarët në një aeroplan të Virgin u desh të mbaheshin në karantinë pas “shpërthimit të sëmundjes” gjatë fluturimit. Sipas mediave të huaja, përcjell ... Read More

Aeroplani fluturoi shumë afër pushuesve të plazhit, mblodhi ujë për të shuar një zjarr në afërsi (Video)

03/03/2019

Të pranishmit në një plazh të Spanjës, mbetën të habitur nga një aeroplan i lehtë, që kaloi shumë pranë tyre, që të mblidhte ujë në ... Read More

Shkaku i aksidentit të Salas, futbollistët e Cardiffit po frikësohen të udhëtojnë me aeroplan

30/01/2019

Lojtarët e Cardiff Cityt po frikësohen të udhëtojnë me aeroplan pas aksidentit ajror, shkaku i të cilit tash e sa ditë nuk dihet për fatin ... Read More

Familja e Sala fillon kërkimin privat për gjetjen e tij, e gjitha kjo pas rreth 200 mijë eurove të mbledhura nga donacionet

27/01/2019

Zhdukja e Emiliano Sala gjatë ditë së hënë teksa ai po udhëtonte me aeroplan nga Nantes (Francë) drejt Cardiffit (Uells), ka qenë lajmi i javës ... Read More

Aeroplani gjigant mezi arrin të ngrihet në ajër për shkak të erërave të forta, që frynin me 80 kilometra në orë (Video)

17/01/2019

Një aeroplan gjigant mezi ka arritur të ngritet në ajër nga aeroporti i Mançesterit, për shkak të erërave të forta që frynin me 80 kilometra ... Read More

“Biri i Concorde” me shpejtësi sa dyfishi i zërit do të fluturojë këtë vit – nga Nju Jorku në Londër për më pak se katër orë (Foto)

10/01/2019

Një aeroplan i ri supersonik, i aftë të fluturojë nga Nju Jorku në Londër për më pak se katër orë do të kryejë fluturimin e ... Read More