Sërish lëkundje tërmeti në Greqi, ndihet dhe në Shqipëri

Sërish lëkundje tërmeti në Greqi, ndihet dhe në Shqipëri

Një tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash në Greqi. Lëkundjet janë ndjerë dhe nëKorçë e Pogradec, ndërsa raportohet se njerëzit kanë dalë në rrugë.Mësohet se epiqendra është në Larisa të Greqisë me një magnitudë 5.9 të shkallës Rihter.