Një person i armatosur vret katër persona në Ohajo

Një person i armatosur vret katër persona në Ohajo

Katër persona u qëlluan për vdekje në një lagje në Butler Township në Montgomery County, Ohajo të SHBA-së, dhe policia është në kërkim të një njeriu që konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm, thanë autoritetet lokale.

Në njoftim thuhet se policia ka marrë thirrje për të ndërhyrë pak para mesditës së së premtes për shkak të raportimit për të shtëna me armë.

Shefi i policisë lokale John Porter tha se katër viktima me plagë me armë zjarri dhe pa shenja jete u gjetën në “disa skena të ndryshme krimi”.

Policia është në kërkim të 39-vjeçarit Steven Marlow, i cili besohet se është larguar nga zona me një fuoristradë, duke paralajmëruar këdo që e sheh atë ose automjetin të thërrasë menjëherë policinë “dhe të mos i afrohet, pasi ka të ngjarë. që do të vazhdojë të jetë i armatosur dhe i rrezikshëm”.

Porter tha se policia nuk beson se ka ndonjë kërcënim për lagjen ku ndodhi krimi, por oficerët e konfirmuar do të qëndrojnë në zonë në rast se i dyshuari do të kthehet.