Moti sot me vranësira mesatare, temperatura deri në 17 gradë

Moti sot me vranësira mesatare, temperatura deri në 17 gradë

Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare. Në orët e pasdites dhe gjatë natës duke filluar nga jugperëndimi do të ketë reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 11 deri në 17 gradë Celsiusë.

– Advertisment –

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare, do të fryj dhe erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë.