Category: Sport

Humbja nga Atalanta, ky është reagimi i Kloppit

26/11/2020

Jurgen Klopp pa një ndeshje ‘tepër të fortë’ me Atalantan, por në fund të fundit e cilësoi si ‘një humbje e merituar’ për skuadrën e ... Read More

Villas-Boas: FIFA duhet ta pensionojë fanellën me numër 10, pas vdekjes së Maradonës

26/11/2020

Trajneri i Marseilles, Andre Villas-Boas, ka bërë thirrje që FIFA të pensionojë fanellën me numër 10 nga futbolli për të nderuar legjendën argjentinase Diego Armando ... Read More

Milan hyn në garë për dështakun e Interit!

26/11/2020

Agjenti i Christian Eriksen ka filluar të ofrojë klientin e tij të disa ekipe, me AC Milan dhe Arsenal midis klubeve të interesuara. Eriksen ka ... Read More

Tri ditë zie në këtë shtet pas vdekjes së Maradonës

26/11/2020

Vdekja e Maradonës, tri ditë zie në Argjentinë dhe lumenj homazhesh. Yjet e sotëm të futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo “as nuk do të ... Read More

Kështu u deklarua Maradona për Pelen, Messin, Ronaldon dhe drogën

26/11/2020

Kështu Maradona u deklarua për Pelen, Messin, Ronaldon si dhe drogën. Diego Maradona, një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, vdiq sot ... Read More

River Plate zgjodhi një mënyrë të veçantë për t’i dhënë lamtumirën Diegos

25/11/2020

Rivaliteti i tyre kaloi edhe futbollin, por River Plate zgjodhi një mënyrë të veçantë për t’i dhënë lamtumirën Diegos. Diego Maradona vdiq sot në moshën ... Read More

Kjo është fotoja e fundit e legjendës, pak ditë para vdekjes (FOTO)

25/11/2020

Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit, ka tronditur botën sot, pasi është shuar në moshën 60-vjeçare. Mediat ndërkombëtare raportojnë se Maradona ka ndërruar jetë si ... Read More

Publikohet fotoja e fundit e Maradonës nga spitali

25/11/2020

Fotografia e fundit e Maradonës nga spitali. Bota e futbollit pësoi një tronditje të rëndë pasi u konfirmua vdekja e Diego Maradonës. Maradona ndërroi jetë ... Read More

Reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës, nga federata e Argjentinës e deri te Napoli

25/11/2020

Nga federata e Argjentinës e deri te Napoli, reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës. Faqet e ndryshme zyrtare të federatave dhe klubeve kanë reaguar ... Read More

Napoli “pushtohet” nga qirinjtë në nder të veprës së Diego Maradonës

25/11/2020

Sot në moshën 60-vjeçare ka vdekur legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Maradona. Maradona kishte një lidhje të fortë me klubin e Napolit në Itali, qysh nga dita ... Read More

Kush ishte legjenda Maradona?

25/11/2020

Kush ishte legjenda Diego Armando Maradona? E mërkura u bë e zezë për gjithë botën e futbollit. Mbreti i sportit më të popullarizuar në planet ... Read More

Champions League ‘përulet’ para Maradonës, legjenda e futbollit do të nderohet me 1 minutë heshtje para ndeshjeve të sotme

25/11/2020

Champions League është solidarizuar menjëherë duke shprehur nderimin dhe respektin për legjendën e futbollit, Diego Armando Maradona. Në të gjitha ndeshjet e sotme në CHL, ... Read More