Aksident i rëndë në Lushnjë, humbin jetën dy persona

Aksident i rëndë në Lushnjë, humbin jetën dy persona

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi pasditen e sotme në Lushnjë. Sipas burimeve zyrtare, aksidenti ndodhi rreth orës 15:10, në aksin rrugor Lushnjë-Divjakë, në vendin e quajtur “Ura e Gradishtës”.Shtetasi A. S., 51 vjeç, banues në Spolat, Lushnjë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me motomjetin tip “Lifan”.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri në motomjet, (ende të paidentifikuar) të cilët kanë ndërruar jetë.

Nga policia është shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po kryhen veprimet procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.