Mirsa i bën gati fëmijët për shkollë, sa bukur i paska veshur

30/11/2022

Mirsa me buzëqeshjen më të ëmbël pranë fëmijëve Mirsa Kerqeli shumë herë e shpreh lumturinë që ka me fëmijët e saj. Ajo duke qenë kohën ... Read More

Shoqata e Gazetarëve të RMV-së – gazetarët do të votojnë për kryetarin e ri

30/11/2022

Mbledhja e Kuvendit të Rregullt Zgjedhor do të mbahet të shtunën më 3 dhjetor në hotelin “Aleksandar Palace” në Shkup, informojnë nga SHGM. Regjistrimi i ... Read More

Bastisje në Tetovë, arrestohen gjashtë shpërndarës droge

30/11/2022

Në Tetovë dje në ora 11:20, zyrtarët policorë nga SPB Tetovë i kanë privuar T.J.(48), F.J.(20), D.B.(41), J.F.(35), N.A.(36) dhe një 17 vjeçar, të gjithë ... Read More

Lavrov: Të shmanget “përplasja mes fuqive bërthamore”

30/11/2022

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov thotë se është jetike të shmanget çdo konfrontim ushtarak midis fuqive bërthamore, edhe nëse ai përfshin vetëm armë konvencionale, ... Read More

U takua me drejtuesit e Milanit, Leao tregon çka ndodhi!

30/11/2022

“Takim pozitiv me Milan, flasim prapë pas Botërorit” Rafael Leao ishte i relaksuar kur ka folur për rinovimin e mundshëm të kontratës së tij me ... Read More

Provimi i Jurisprudencës, pa plotësimin e kushteve

30/11/2022

Ministri i Drejtësisë, Nikolla Tupançevski tha se në vitin 2015 ndonjëri nga zyrtarët ka përdorur të drejtën e diskrecionit për të lejuar që shumë studentë, ... Read More

Transportuesit privat, Arsovska: Nuk bisedojmë me persona që fyejnë dhe shantazhojnë

30/11/2022

Qeveria distancohet nga problemet mes Qytetit të Shkupit dhe transportuesve privatë. Nga ekzekutivi thonë se kompetencat për transportin publik bien të gjitha mbi Qytetin e ... Read More

Kovaçevski: Gazifikimi po bëhet realitet, kanë përfunduar punët ndërtimore të gazsjellësit Negotinë-Kavadar-Manastir

30/11/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski së bashku me ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski dhe drejtorin e Resurseve Energjetike Nacionale, Bajram Rexhepi, morën pjesë në një ... Read More

Arrestohet 27 vjeçari nga Zherovjani, policia i gjeti mariuhanë

30/11/2022

“Dje (29-nëntor) në ora 21:30 në rrugën nga Kamnjani për në Jellovjan të Tetovës, zyrtarët policorë nga SPB Tetovë – Njësia e Policisë Kamnjan kanë ... Read More

Presidenti Erdogan e sheh kryeministren italiane Meloni si një aleate

30/11/2022

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe kryeministrja italiane e sapo zgjedhur e ekstremit të djathtë Giorgia Meloni, duket se po gjejnë një gjuhë të përbashkët ... Read More

Mijëra pelikanë në Peru ngordhin nga gripi i shpendëve

30/11/2022

Më shumë se 5500 pelikanë kanë ngordhur javët e fundit në Peru pas ‘shpërthimit’ të gripit të shpendëve. Plazhe të tëra janë mbushur nga kufomat ... Read More

Thirrjet e Shtajnmaerit, VMRO nuk voton për ndryshimet kushtetuese

30/11/2022

Nuk ka ndryshim në qëndrimin e VMRO-DPMNE-së, për ndryshimet kushtetuese, pas mesazheve të djeshme që i dërgoi nga foltorja e kuvendit, presidenti gjerman Frank-Valter Shtajnmaer. ... Read More