Ambasadorja Kim: Erdha në PD sapo u ktheva nga Uashingtoni, çfarë bisedova me shefat e mi në DASH dhe Shtëpinë e Bardhë

24/09/2021

Pas përfundimit të takimit me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim u ndal në një prononcim për mediat. Ajo theksoi se ... Read More

Volsman: Duhet të arrihet marrëveshje për Rregulloren e Kuvendit

24/09/2021

Kuvendi luan rol të rëndësishëm në demokracinë e vendit, por edhe pas 30 viteve pavarësi ende duhet shumë punë që Kuvendi të mund të sjellë ... Read More

Estonia do ta ndihmojë shtetin në rrugën europiane

24/09/2021

Zëvendës kryeministër për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov, llogarit në ndihmën e Estonisë, në procesin eurointegrues të vendit. Si argument Dimitrov përdor atë që siç thotë ... Read More

Për 19 ditë janë regjistruar rreth një milion e 400 mijë qytetarë

24/09/2021

Qeveria dhe Enti Shtetëror i Statistikave lavdëruan qytetarët që janë treguar të gatshëm të bashkëpunojnë për ta realizuar procesin e regjistrimit. Ndërkaq, uubëjnë thirrje atyre ... Read More

ESHS: Nga nesër, qytetarët do të mund të regjistrohen në vende të caktuara në komunën e tyre

24/09/2021

Në mënyrë që të mos humbasë askush në regjistrim, Enti Shtetëror i Statistikave (ESHS) nga nesër do t’i lejojë qytetarët të shkojnë në lokacione të ... Read More

Kovid 19 RMV/ 18 humbje jete, 525 raste të reja

24/09/2021

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 raste të reja nga COVID-19 në vend. Ndërsa ISHP, njofton se humben jetë gjatë këtyre orëve edhe ... Read More

Epidemiologët: Doza e tretë e vaksinës kundër Covid-19, luks!

24/09/2021

Paralajmërimet e ministrit të Shëndetësisë për aplikimin e  dozës së tretë të vaksinës anti-covid për personat mbi 60 vjeç, janë kritikuar nga një pjesë e ... Read More

Situata e Covid-19/ Mjeku Besnik Jakaj: Qeveria po përdor pandeminë për propagandë, asnjë paketë për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve

24/09/2021

Anëtari i kryesisë së LSI-së Tiranë, Besnik Jakaj ka akuzuar qeverinë  se po përdor pandeminë vetëm për propagandë dhe për interesat e saj. Me një ... Read More

Bërns: SHBA-të do të kyçen në negociatat Shkup-Sofje

24/09/2021

DIMITROV: BULLGARIA E KA SHKELUR NENIN 2 TË MARRËVESHJES Shtetet e Bashkuara të Amerikës e shohin Maqedoninë e Veriut në Bashkimin Evropian dhe do të ... Read More

“E diela ditë jo pune”, mbetet pas zgjedhjeve lokale

24/09/2021

Punonjësit do të presin të paktën edhe një muaj që të miratohet vendimi ligjor që e diela të jetë ditë jo pune. Edhe pse propozim- ... Read More

Këto janë pesë vendet ku ka gjasa më shumë të infektoheni me koronavirus

24/09/2021

Pesë vendet ku ka gjasa më shumë të infektoheni me koronavirus. Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjitha vendet e botës. Dr ... Read More

Oferta e ‘çmendet’ e Chelseas për Juventusin

24/09/2021

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Juventus mbetet pa yllin e skuadrës. Oferta faraonike ka arritur, ylli i Juventusit largohet nga Zonja e Vjetër. ... Read More