Vuçiç krenohet për arritjet ushtarake: Ne bëmë të mundur lindjen e një Serbie të Re

Vuçiç krenohet për arritjet ushtarake: Ne bëmë të mundur lindjen e një Serbie të Re

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka publikuar një video të  në rrjetin social ‘Instagram’ nëpërmjet të cilës tregon arritjet ushtarake në Serbi.


Vuçiç shprehet se vendi në këto 10 vite ka rritur shumë suksese infrastrukturore, ushtarake dhe në sektorë të tjerë, ndërsa ka shtuar se tashmë Serbinë nuk mund ta ndalë askush.

“Ne e bëmë që të ndodhë të lindë një Serbi e re. Të ringjallet , të ringrihet të gjejë forcën ,
dinjitetin dhe krenarinë e saj. Askush nuk mund ta ndalë më Serbë”, ka thënë ndër të tjera Vuçiç.