Tag: zhvilluar

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve në Europa League

19/02/2021

Rezultatet e ndeshjeve në Europa League. Janë zhvilluar ndeshjet e para në Europa League ku 32 ekipe po luftojnë për 16 vende në fazën tjetër ... Read More

“A t’ka rreh najher baci Sabri”, Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

02/02/2021

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Ermal Fejzullahu si rrallë herë ka zhvilluar një mini-intervistë me ndjekësit në ‘Instagram’, ku ka rrëfyer detaje nga jeta ... Read More

Ndeshja ndaj Milanit, lëndohet Vojvoda

12/01/2021

Lëndohet Mërgim Vojvoda. Ka përfunduar ndeshja Milan-Torino që është duke u zhvilluar në San Siro, me rezultat 0-0 Ishte një ndeshje ku topin më shumë ... Read More

Larg Arsenalit e Evropës, Ozil ka gjetur klubin e tij të ri

05/01/2021

Ozil ka gjetur klubin e tij të ri, larg Arsenalit e Evropës. Lojtari i Arsenalit që nuk ka zhvilluar as një minutë për klubin këtë ... Read More

Protesta për 25-vjeçarin/ “Nuk e ndjeva të dal”, Stresi i kthehet moderatores: Kur flet dhe ti që të vjen era…

10/12/2020

Ish-moderatorja Einxhel Shkira ka reaguar ndaj protestës së zhvilluar ditën e djeshme për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë. Me anë të ... Read More

Klubet që siguruan avancimin tutje në Europa League

03/12/2020

Sot janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së pestë të Europa League. Në këtë xhiro pati ndeshje shumë të mira, ku u shënuan edhe gola dhe ... Read More

Daku e vazhdon shkëlqimin, shënon dy gola kundër Besës

31/10/2020

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Ballkanit dhe Besës, duel ky në kuadër të xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani është ... Read More

Milan – Sparta Praga, shënohet edhe një tjetër super-gol

29/10/2020

Është duke u zhvilluar ndeshja Milan – Sparta Praga. Milan ka shënuar edhe golin e dytë kundër Sparta Pragës. Goli i dytë erdhi në minutën ... Read More

Bill Gates jep parashikim e tij për fundin e pandemisë

13/08/2020

Bill Gates ndihet optimist se, me gjithë punën që po bëhet për të zhvilluar trajtimet dhe vaksinat COVID-19, pandemia mund të mbarojë shumë shpejt. Për ... Read More

Ermal Fejzullahu ka dy fjalë për kolegët: Është turpi i botës të flasin këngëtarët për mungesë lekësh

23/07/2020

Përhapja e COVID-19 ka ndikuar edhe tek artistët, pasi këta të fundit nuk kanë zhvilluar koncerte, ndërsa së fundmi u ndalua dhe muzika live. Si ... Read More

Mjekët zhvillojnë metodën revolucionare për kancerin e gjëndrave tiroide

20/12/2019

Mjekët e Qendrës Mjekësore të Universitetit Hadassah – Spitali Hadassah në Izrael kanë zhvilluar një metodë të re “revolucionare” që identifikon kancerin e gjëndrave tiroide ... Read More

Testi që parashikon vdekjen brenda 10 vitesh me një saktësi të frikshme

29/10/2019

Shkencëtarët kanë zhvilluar një test gjaku që mund të parashikojë predispozitat për vdekje në 10 vitet e ardhshme.Një ekip shkencëtarësh në Gjermani pasi analizuan të ... Read More