Tag: zhvillon

Kosova me formacion sulmues kundër Moldavisë

18/11/2020

Kosova sonte e zhvillon ndeshjen e fundit për këtë vit dhe njëkohësisht të fundit për këtë edicion të Grupit C në Ligën e Kombeve. Dardanët ... Read More

Formacioni më i mirë i sezonit në Serie A

22/05/2019

17:18 | 22 Maj 2019 17:18 | 22 Maj 2019 Serie A në fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 38-të, që njihet si xhiroja e ... Read More

Roth: Shqipëria meriton hapjen e negociatave.

14/05/2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit të një komunikimi ... Read More

Werderi publikon fotografi të Rashicës, për të ‘frikësuar’ Bayernin

23/04/2019

Të mërkurën mbrëma skuadra e Werder Bremen zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Në ‘Weserstadion’, skuadra e Milot Rashicës takohet me ... Read More

Ministri Lleshaj, në interpelancë nga opozita e re për grabitjen në Aeroportin e Rinasit

18/04/2019

  Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenare. Diskutimet në seancë do të nisin me interpelancën urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj ... Read More

Liverpool në ‘shok’, sherr mes Salah dhe Klopp

17/04/2019

Liverpool sonte (e mërkurë) zhvillon ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve në udhëtim te Porto. ‘The Reds’, kanë një epërsi të mirë prej ... Read More

“Pushime të mbara”, hiqet roaming-u në të gjithë Ballkanin

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T13:32:20+02:00 Në Samitin e dytë Digjital, që po zhvillon punimet në Beograd të Serbisë, është nënshkruar marrëveshja për heqjen e çmimeve të shërbimit të ... Read More

Nënshkruhet marrëveshja për heqjen e romingut në vendet e Ballkanit Perëndimor

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T12:44:21+02:00 Në Samitin e dytë Digjital, që po zhvillon punimet në Beograd të Serbisë, është nënshkruar marrëveshja për heqjen e çmimeve të shërbimit të ... Read More

Ia del Lionel Messi

30/03/2019

Messi është rikuperuar dhe është ftuar për ndeshjen që Barcelona e zhvillon nga ora 16:15 me Espanyolin.Lionel Messi ia ka dal. 10-shi magjik i Barcelonës, ... Read More

Morena Taraku pranon “kërkim faljet vetëm në para kesh”

21/03/2019

Morena Taraku është një prej personazheve më të komentuara. Modelja dhe këngëtarja zhvillon një jetë super luksoze. Kjo ka bërë që ajo të ketë një ... Read More

Motra e Arijanet Muricit zbarkon në Prishtinë

21/03/2019

Përfaqësuesja e Kosovës e zhvillon sonte ndeshjen miqësore me Danimarkën duke filluar nga ora 19:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.‘Gardiani’ i Kosovës dhe Manchester ... Read More

Xherdan Shaqiri do të mungojë në dy ndeshjet e Zvicrës

18/03/2019

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, do të mungojë në dy ndeshjet që Zvicra i zhvillon brenda këtyre ditëve. Ai ka një inflamacion në ije dhe do ... Read More