Tag: Zemaj

Zemaj tregon se a do të ketë lehtësim të masave!

12/01/2021

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se Kosova vazhdon të ketë situatë të mirë të menaxhimit të Covid 19, andaj pritet të ketë lehtësim ... Read More

Zemaj: Rreth 80% e të infektuarve me Covid-19 nuk kanë fare simptoma

07/07/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se se 80 % e të infektuarve me koronavirus janë pa simptoma. Zemaj ka bërë të ditur se ... Read More

Hoti e Zemaj në kundërshtim me njëri-tjetrin, njëri thotë Infektiva e stërmbushur tjetri e quan gënjeshtër

01/07/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka quajtur gënjeshtra deklaratat se në Klinikën Infektive nuk ka vend për pacientët me koronavirus. Sipas tij, situata me ... Read More

Zemaj: Mantelbardhët në tërë Kosovën janë heronjtë e sotëm

27/06/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se profesionistët e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, mjekët, infermierët e Klinikës Infektive në QKUK dhe mantelbardhët në ... Read More

Zemaj flet për përafrimet e LDK-së me Vetëvendosjen

03/03/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj nuk sheh të ketë shumë përafrime mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Në një intervistë për GazetaBlic, ... Read More

Zemaj: Jam kundër heqjes së taksës, por politikisht të vendosin ata që bënë gara “kush është më i fortë” ndaj Serbisë (Video)

21/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka thënë se nëse taksa ndaj produkteve serbe do të vinte në Kuvend, ai personalisht do ... Read More

Zemaj: Lista Serbe nuk voton asnjëherë mocionin e mosbesimit ndaj kësaj Qeverie (Video)

20/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka thënë se miqtë ndërkombëtarë kanë dhënë paralajmërime dhe janë të shqetësuar për integritetin territorial të ... Read More

Rasti i të miturës në Drenas, Zemaj thotë se procesi i Vettingut në institucione është i domosdoshëm

06/02/2019

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj duke komentuar rastin e abuzimit seksual të nxënëses 16 vjeçare nga Drenasi, ka thënë se për këtë arsye duhet procesi ... Read More

Zemaj u del në mbrojtje mësimdhënësve, fajëson Qeverinë për gjendjen në arsim

21/01/2019

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka thënë se vërsulja ndaj personelit arsimor nuk është e drejtë. Përmes një statusi në Facebook, Zemaj ka shkruar se ... Read More