Tag: vranët

Këto janë temperaturat për sot

10/01/2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se e diela do të shoqërohet me mot kryesisht të vranët dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet parashihen ... Read More

Parashikimi i motit për këtë javë

04/01/2021

Në Kosovë për pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ... Read More

Ky do të jetë moti për sot

31/12/2020

Mot i vranët e me intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së fundit të këtij viti. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) parashikon reshje ... Read More

Sot, mot i vranët dhe me reshje shiu

15/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të ... Read More

Kalon rreziku nga vërshimet, nesër vranët me riga lokale shiu

14/05/2019

Nesër mbi vendin tonë, sipas meteorologëve, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Sipas parashikimit të ... Read More

Edhe sot shi

14/04/2019

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, kurse vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do ... Read More

Moti i vranët, me reshje lokale të shiut

12/04/2019

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë  ditës do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për reshje shiu ... Read More

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

09/04/2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Po sipas IHMK-së, të ... Read More

Moti sot kryesisht i vranët

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T08:31:23+02:00 Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët, në pjesët jugore me reshje lokale të shiut. Do të fryjë erë e kohëpaskohshme ... Read More

Rikthehen reshjet e shiut, këto janë temperaturat për sot

03/04/2019

Moti sot në Kosovë me reshje të dobëta shiu Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Në ... Read More

Nesër, mot i ftohtë dhe me vranësira

26/03/2019

Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i ftohtë. E, mot me temperatura të ulëta do të mbajë edhe ... Read More

Nesër mot pjesërisht i vranët dhe me diell

19/02/2019

Mbi vendin tonë nesër do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të stinës së ... Read More