Tag: vizitës

Ledri përmallohet për vajzën pas vizitës në Kosovë: Syni babit

25/01/2021

Ledri mërzitet për vajzën pas vizitës në Kosovë: Syni babit. Pak ditë më parë, Ledri Vula udhëtoi drejt Kosovës ndërsa partnerja Sara Hoxha dhe vogëlushja ... Read More

Osmani: Përkrahja britanike është tejet e rëndësishme për sovranitetin e Kosovës

22/05/2019

Komisioni për punë të jashtme gjatë vizitës zyrtare në Londër ëshë takuar me ministrin për Evropë dhe Amerikë, Alen Duncan, me të cilin kanë diskutuar ... Read More

Basha: Vetëm një qeveri e dalë nga zgjedhje të lira mund të luftojë krimin e organizuar

19/05/2019

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Lulzim Basha ishte i ftuar i nderit në një ... Read More

Limaj në takim me këshilltarin e Merkelit: E vlerësojmë lart angazhimin e kancelares në procesin e dialogut

17/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka njoftuar se gjatë vizitës që është duke e zhvilluar në Berlin, ka takuar këshilltarin e kancelares Merkel, Matthias Lüttenberg ... Read More

Cakaj me përfaqësues të Bundestagut: Inkurajuese mbështetja për hapjen e negociatave

15/05/2019

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një ... Read More

Policia ndalon Vetëvendosjen në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur protestë në Tiranë kundër vizitës së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq në Shqipëri dhe kundër kreut të serbëve të Bosnjës, ... Read More

Kujtim Gashi në SHBA merr mbështetje të fuqishme të zyrtarëve të YMCA

30/04/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, gjatë vizitës në Çikago të ShBA-së ka marrë mbështetje të fuqishme të zyrtarëve më të lartë të ... Read More

Ministri Kujtim Gashi në SHBA merr mbështetje të fuqishme të zyrtarëve të YMCA

29/04/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi gjatë vizitës në Chicago të SHBA-së ka marr mbështetje të fuqishme të zyrtarëve më të lartë të ... Read More

Tenton të fusë drogë në burgun e Dubravës

25/04/2019

Një femër (shtetase e Shqipërisë) është arrestuar pasi në kohën e vizitës në burgun e Dubravës ka tentuar që të fusë substancë të dyshuar narkotike ... Read More

Haziri i kënaqur me punën për shëtitoren e dytë të Gjilanit

12/04/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë vizitës së punimeve në ndërtimin e shëtitores së dytë në pjesën e jugut, është shprehur i kënaqur ... Read More

Daily Mail me artikull të veçantë për vizitën e Rita Orës në Kosovë

11/04/2019

08:22 | 04/11/2019 Rreth vizitës së Rita Orës në Kosovë kanë shkruar edhe mediat e huaja, Daily Mail me artikull të veçantë. Këngëtarja Rita Ora ... Read More

DailyMail me artikull të veçantë për vizitën e Rita Orës në Kosovë

11/04/2019

Rreth vizitës së Rita Orës në Kosovë kanë shkruar edhe mediat e huaja, DailyMail me artikull të veçantë. Këngëtarja Rita Ora po qëndron në Kosovë ... Read More