Tag: Visar

​Mjeku kosovar: Respektimi i masave antiCOVID-19, rruga e vetme për ta mbrojtur njëri-tjetrin

06/07/2020

Visar Berisha ka reaguar pas shtimit të rasteve të vd, e, kjeve dhe infeksioneve të reja me koronavirus në nivel vendi. Derisa IKSHPK ende nuk ... Read More

PSD propozon takim të Grupeve Parlamentare në lidhje me pagën minimale

13/05/2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, përmes një letre iu ka propozuar kryetarëve të Grupeve Parlamentare të Kuvendit të Republikës që të takohen nesër për ... Read More

Tre kosovarët e kthyer nga Siria që kanë qenë pjesë e ISIS-it, bëhet e ditur se çfarë u tha në gjykatë (Video)

24/04/2019

Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe Visar Qukovci ishin pjesëtarë të ISIS-it. Të tre të lartpërmendurit që vikendin që lamë pas u kthyen në Kosovës, këtë ... Read More

E ëma e të riut që vdiq në Mitrovicë: Visari punonte për 10 euro në ditë (Video)

23/04/2019

Visar Behramit, i cili humbi jetën nën rrënojat e ish-hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë, i është dhënë lamtumira e fundit. Në ceremoninë e varrimit, familja e ... Read More

Familjari i punëtorit që humbi jetën nën gërmadhat e ish-hotelit në Mitrovicë, fajëson Kuvendin e Kosovës

23/04/2019

Lavdim Behrami, familjar i 27 vjeçarit Visar Behrami që humbi jetën mbrëmë derisa po punonte, ka fajësuar institucionet të cilat nuk nxjerrin ligje të duhura ... Read More

Albulena Haxhiu i kundërpërgjigjet Visar Ymerit për rrëzim e Qeverisë

04/04/2019

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, i është kundërpërgjigjur deputetit të PSD-së, Visar Ymerit, i cili gjatë një konference për media tha që VV ka vetëm ... Read More

PSD kundër pezullimit të taksës ndaj Serbisë

30/03/2019

Anëtari i delegacionit shtetëror të Kosovës për bisedimet me Serbinë Visar Ymeri mendon se Qeveria e Kosovës nuk duhet ta pezullojë taksën 100 për qind ... Read More

Presidencialet, Ademi: BDI-ja do të ketë dy vështirësi të mëdha në këto zgjedhje

05/03/2019

5 Mars 2019 / 22:36 Sipas ekonomistit dhe analistit Visar Ademi, i ftuar në emisionin “Programi 200”, BDI-ja do të ketë dy vështirësi të mëdha ... Read More

Ymeri i penduar: Qasja ime si kryetar i Vetëvendosjes ishte e gabuar në raport me përfaqësuesen e Kosovës në futboll (Video)

20/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri ka pranuar se qasja e tij dhe e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj përfaqësueses së Kosovës në futboll ... Read More

Ymeri: Mogherini e pranoi se gjërat në Kosovë kanë ndryshuar dhe se Thaçi nuk është më negociatori i vetëm (Video)

20/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri, ka thënë se nga 8 janari i këtij viti qëndrimi i Federica Mogherinit ndaj Hashim Thaçit, ... Read More

Ymeri përplaset me Mushkolajn për rolin e Listës Serbe në rrëzimin e mundshëm të Qeverisë (Video)

19/02/2019

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) dhe deputeti, Visar Ymeri dhe analisti Imer Mushkolaj kanë debatuar ashpër për rolin e Listës Serbe në rrëzimin e mundshëm ... Read More

Ymeri: Ideja për qeveri gjithëpërfshirëse erdhi nga LDK-ja (Video)

19/02/2019

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri ka thënë se PSD është kundër rrëzimit të Qeverisë Haradinaj për shkak të taksës, ndërsa sipas ... Read More