Tag: veriore

Italia me këtë formacion syon fitore ndaj Irlandës Veriore

15/11/2021

Italia synon fitoren ndaj Irlandës Veriore për t’u kualifikuar në Botëror, formacionet zyrtare. talinë e pret një ndeshje jo shumë e vështirë në udhëtim te ... Read More

Shaqiri vishet me logon e UÇK-së gjatë intervistës pas fitores ndaj Irlandës Veriore

10/10/2021

Zvicra shënoi fitore në shtëpi ndaj Irlandës Veriore me rezultat 2 – 0. Në këtë ndeshje, Xherdan Shaqiri ishte kapiten, pavarësisht që nuk shënoi, zhvilloi ... Read More

I premtoi nënës se do të vaksinohej në fakultet, vdes 20-vjeçari

30/09/2021

Një student 20-vjeçar nga Karolina Veriore, i cili ngurronte për t’u vaksinuar kundër Covid-19, vdiq nga ndërlikimet pas infektimit me koronavirus tri ditë pas kthimit ... Read More

Ndeshja me Austrinë, futbollistët shqiptarë të Maqedonisë Veriore nuk e kënduan himnin

13/06/2021

Futbollistët shqiptarë të Maqedonisë Veriore nuk e kënduan himnin para ndeshjes me Austrinë. Ka nisur ndeshja ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë Veriore, që po zhvillohet në ... Read More

Semafori i parë i deveve në botë

15/04/2021

08:20 | 14 Prill 2021 Zyrtarët në Kinën veriore kanë përuruar atë që ata e cilësojnë si semafori i parë në botë për devetë. Sinjali ... Read More

Europa çmendet pas gështenjave të Shqipërisë ! Po pse ?

17/11/2020

Po afrojnë ditët e vjeljes së gështenjave. Gështenjat e Tropojës, por edhe të të gjithë Kurorës Veriore të vendit janë të vetmet gështenja shqiptare që ... Read More

Gjeli mbyt një police në Filipine

29/10/2020

18:39 | 28 Tetor 2020 Në provincën Filipine të Samarës Veriore, gjatë një ndërhyrje në një përleshje të paligjshme mes gjelave, njëri prej tyre vrau ... Read More

Shqiptari zbulon hajmalinë e vendosur në jastëk, ndarja e burrit dhe gruas, vetëvrasja… (Video)

26/10/2019

Në rrjetet sociale të shqiptarëve të Maqedonisë Veriore tregon se si po bëhen magjitë tek komuniteti i tyre. Aty shihet se si një person zbulon ... Read More

Gripi shkakton probleme në zemër

23/10/2019

Sezoni i gripit ka filluar në Hemisferën Veriore. Edhe pse është shumë herët, janë raportuar tashmë dy vdekje. Njëri ishte një fëmijë, tjetri i rritur ... Read More

Përse duhet të flemë?

23/06/2019

Solstici i verës shënon ditën më të gjatë të vitit në hemisferën veriore të globit. Kjo nënkupton edhe natën më të shkurtër të vitit. Sa ... Read More

Arrestimet në veri të Kosovës, Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

28/05/2019

Pas aksionit të njësive të ROSU-s të ndërmarrë në komunat veriore të Kosovës, kanë ardhur edhe reagime nga Serbia. Ndër reagimet e para ka qenë ... Read More

Rakiq në Beograd: Jemi gati që sërish të japim dorëheqje

24/05/2019

Pas zgjedhjeve lokale të mbajtura gjatë javës së kaluar në pjesën veriore, përfaqësuesit e Listës Serbe sot kanë udhëtuar për në kryeqytetin e Serbisë, që ... Read More