Tag: vendosur

Te ky ekip do të pensionohet Modric

10/09/2021

Luka Modric, mbush 36 vjeç sot e sipas Marca ai ka vendosur të pensionohet në klubin madrilen. Kroati humbi ndeshjen e mëparshme kundër Real Betis ... Read More

Kessie ka ‘marrë oferta të bujshme’ nga Chelsea dhe PSG, cili do të jetë vendimi i Milanit?

08/09/2021

Franck Kessie ende nuk ka vendosur për të ardhmën e tij, pas përfundimit të kontratës me Milanin në vitin 2022. Lojtari i Bregut të Fildisht ... Read More

Babai i Lionel, Jorge Messi tregon se si u ndje kur e pa djalin e tij në fanellën e PSG-së dhe a u tradhtua nga Barcelona

31/08/2021

Babi i Lionel Messit, Jorge, më në fund ka vendosur të thyej heshtjen rreth largimit të djalit të tij nga Barcelona. Ylli argjentinas e kompletoi ... Read More

Traore zbulon skuadrën e re

29/08/2021

Traore, është bërë me skuadër të re. Anësori i Wolves, Adama Traore është i vendosur të përfundojë kalimin tij në Tottenham para se të mbyllet ... Read More

Serie A njësoj si Premier League dhe La Liga: “Stop” lojtarëve në ekipet kombëtare

25/08/2021

Serie A i është bashkuar sot iniciativës të Premier Leagu dhe La Liga, të cilat kanë vendosur që klubet të mos lejojnë udhëtimin e futbollistëve ... Read More

Zyrtare / Klubet e Premier Ligës bllokojnë futbollistët për ndeshjet e kombëtareve në shtator

24/08/2021

Klubet e Premier Ligës kanë vendosur sot unanimisht që të mos lejojnë futbollistët e tyre t’u bashkohen skuadrave që luajnë në vendet e “listës së ... Read More

PSG i hap dyert Mbappe, çelësi mbetet Ronaldo, por CR7 kërkohet edhe nga Guardiola

24/08/2021

7 dite për të vendosur përfundimisht të ardhmen. C.Ronaldo është më i bindur se kurrë, kërkon të largohet nga Juventus por jo çdo gjë është ... Read More

City nuk e do më në skuadër këtë lojtar

21/08/2021

Manchester City, ka vendosur çmimin e tyre në mënyrë që të ndahet me mbrojtësin e pakënaqur Aymeric Laporte, pohon Daily Mail. Kampionët e Premier League ... Read More

Lamtumirë Roma, Pedro transferohet të gjiganti nga Serie A

19/08/2021

Sulmuesi Pedro Rodriguez duket se karrierën do ta vazhdojë te Lazio. Pedro është i vendosur që të transferohet te skuadra e Lazios. Sipas Sky Sport, ... Read More

“Shihemi së shpejti”, pas 3 vitesh, gazetarja e njohur braktis “Ora News”!

17/08/2021

Moderatorja dhe gazetarja e njohur, Sonila Meço ka vendosur që pas 3 vitesh të shkëpusë marrëdhëniet me televizionin “Ora News”,  ku drejtonte emisionin “Tempora”. Këtë ... Read More

Chelsea po e shet lojtarin 50 milionësh

14/08/2021

Chelsa po heqë dorë nga super-lojtari. Chelsea, ka vendosur një çmim prej 50 milion eurosh (43 milion £/59 milion dollarë) për Tammy Abraham, zbulon Le10Sport. ... Read More

Roma i vendos ultimatum Arsenalit për shitjen e Xhakës

01/08/2021

Roma i vendos ultimatum Arsenalit për shitjen e Xhakës. Roma thuhet se ka vendosur ultimatum për blerjen e mesfushorit Granit Xhaka, pas raportimeve që Arsenal ... Read More