Tag: vendi

Ky vend quhet “qendra e universit”, shikoni çfarë ndodh aty

09/01/2021

19:13 | 8 Janar 2021 Vendi që shihni në foto është një nga vendet më të veçanta në botë i cili ka mahnitur shumë njerëz, ... Read More

Ja çfarë nuk dimë ende për vaksinën anti-Covid

06/12/2020

Mbretëria e Bashkuar është vendi i parë perëndimor që ka tashmë zyrtarisht një vaksinë anti COVID-19. Agjencia Rregullative e Barnave dhe Produkteve Shëndetësore, MHRA, i ... Read More

Fauci: Deri korrik të 2021 virusi do të jetë prezent e më pas…

05/12/2020

Përhapja e COVID-19 në SHBA do të “përkeqësohet para se të bëhet më mirë” dhe vendi nuk do të shohë “ndryshime dramatike” deri në tremujorin ... Read More

Kapën gjarprin që peshonte 45 kg, ia çanë barkun dhe ja çfarë gjetën

01/12/2020

Mesa duket Florida është vendi i cili i tërheq shumë gjarpërinjtë e përmasave të mëdha. Ekspertët e kafshëve aty besojnë se mishi i drerit është ... Read More

Ky vend dy muajt e ardhshëm do t’i kalojë në errësirë

23/11/2020

Vendi që dy muajt e ardhshëm do t’i kalojë në errësirë. A kishit dëgjuar më parë për natën polare? “Nata polare është një fenomen normal ... Read More

Fotot/ Spikat deputetja e PS, kombinon fustanet me maskat

24/09/2020

Prej muajsh në vendin tonë vijon beteja nda COVID. Pas karantinës vendi i është kthyer normalitetit të ri, ku kushdo përpiqet të respektojë masat. Natyrisht ... Read More

Mes të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, 37 policë

27/06/2020

Derisa vendi po vazhdon përballjen me pandeminë COVID-19, numri i personave të infektuar po rritet. Përveç qytetarëve të shumtë që janë infektuar, të shumtë janë ... Read More

Whatsapp mundëson transfere online të parave

18/06/2020

Aplikacioni Whatsapp ka nisur për herë të parë ekze.kutimin e pagesave digjitale. Vendi i pari i cili do të ofrojë këtë mundësi është Brazili. Në ... Read More

Ky është i vetmi vend në botë që nuk e ka asnjë rast me koronavirus

18/05/2020

Asnjë rast me koronavirus, ky është vendi më i sigurt në botë. Ndërkohë që pjesa më e madhe e botës është kërcënuar nga koronavirusi, Antarktiku ... Read More

Rifillojnë ndeshjet në një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, bota futbollit kthen sytë nga …

08/05/2020

Pas një pushimi të gjatë, Koreja e Jugut është vendi i parë që do rifillojë ndeshjet e futbollit sot. Pavarësisht se me shpërthimin e pandemisë në fillim ... Read More

Françeska Jaçe “djeg” karantinën, modelja poston video duke ekspozuar gjoksin

31/03/2020

Prej javësh i gjithë vendi është mbyllur nëpër shtëpia. Frika nga Koronavirusi ka bërë që shumë prej nesh të kalojmë më shumë kohë në shtëpi. ... Read More

Edhe djali i kryeministrit Rama mërzitet nga izolimi/ Gregu ‘ankohet’ në Instagram

29/03/2020

Prej më shumë sesa dy javësh, vendi ynë është në karantinë, në përpjekje për të ulur numri e personave me Koronavirus. Në çdo dalje të ... Read More