Tag: Trajneri

Sarri zyrtarizohet të gjiganti nga Serie A

09/06/2021

Trajneri Maurizio Sarri ka marrë drejtimin e klubit italian, Lazio. Tekniku italian ka nënshkruar kontratë dyvjeçare. Këtë e ka konfirmuar eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ... Read More

Nesër merret vendimi, Brdariç pranë rinovimit me Vllazninë: Nuk është çështje parash, kam kërkuar që…

07/06/2021

Trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdaric është pranë firmosjes me Vllazninë për sezonin e ri. Sapo ka përfunduar një takim mes tij dhe sponsorit Alban Xhaferri. ... Read More

Ancelotti përforcimin e parë te Reali do ta bëjë nga Italia

07/06/2021

Ancelotti e do yllin e Napolit në Real Madrid. Trajneri i ri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, dëshiron ta sjellë me vete në Santiago Bernabeu ... Read More

Mourinho: Ky është mbrojtësi më i mirë në botë

06/06/2021

Mourinho thotë se Dias është mbrojtësi më i mirë në botë. Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka deklaruar se mbrojtësi i Manchester Cityt, Ruben Dias ... Read More

Tronditet Juventusi, fillojnë hetimet kundër Allegrit

06/06/2021

Ende pa nisur nga puna, tronditet Max Allegri, trajneri që u rikthye te Juventus. Zyrat kundër riciklimit të parave të Bankës së Italisë kanë vënë ... Read More

E duan e gjithë Evropa, por Ancelotti po e merr te Real Madridi

06/06/2021

Ancelotti dëshiron transferimin e Koundes. Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti, ka kërkuar transferimin e mbrojtësit të Sevillas, Jules Kounde. Sipas “Foot Mercato”, Ancelotti dëshiron ... Read More

Trajneri i Belgjikës thotë se Lukaku nuk është më i njëjti

06/06/2021

Martinez: Lukaku nuk është më i njëjti. Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, ka folur në një intervistë për sulmuesin Romelu Lukaku. Roberto Martinez, falënderon Interin ... Read More

E konfirmuar që Sarri do e drejtojë skuadrën e madhe nga Serie A

04/06/2021

Sarri mund të jetë trajneri i ri i Lazios. Maurizio Sarri është shum afër të merr postin e trajnerit të Lazios. Sipas mediave italiane, Maurizio ... Read More

Conte e zbulon hapur se çfarë tentoi të bënte te Interi

04/06/2021

“Mu desh një vit më pak për të rikthyer Interin, trajneri në fund mbetet vetëm”, Conte i pikëlluar me largimin nga Interi. Antonio Conte ëshë ... Read More

Orges Shehi, zyrtarisht trajneri i Tiranës

31/05/2021

Klubi i futbollit Tirana ka njoftuar se Orges Shehi do të jetë zyrtarisht trajneri i ri i ekipit kryeqytetas. Sipas njoftimit, gjatë bisedimeve në ditët ... Read More

Shevchenko thyen heshtjen, flet edhe për Milanin

31/05/2021

Trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko, foli për Kampionatin EUropian dhe në veçanti Italinë në “Radio Anch sport”: Italia është një ekip i shkëlqyeshëm kombëtar, një ... Read More

Pioli zbulon objektivat e Milanit për sezonin e ardhshëm

31/05/2021

Pioli: Sezoni i ardhshëm do jetë tejet i rëndësishëm për Milanin. Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur për objektivat e vitit të ardhsëm. Stefano ... Read More