Tag: tjera

Rrëfehet këngëtarja Ikonomi: Jam e dashuruar, është vetë jeta

15/01/2021

Këngëtarja Mariza Ikonomi ka rrëfyer se është e dashuruar, por nuk ka zbuluar detaje të tjera rreth personit që i ka rrëmbyer zemrën. E ftuar ... Read More

Konsumoni këtë pije për të pasur energji tërë ditën

30/12/2020

Pijet energjike industriale vetëm sa do iu shkaktojnë probleme të tjera shëndetësore. Na ndodh rëndom të gjithëve. Kemi një ditë të gjatë përpara e pavarësisht ... Read More

Presidenti i Bayernit jep një deklaratë të papritur për Alaban

20/12/2020

Presidenti i Bayernit thotë se Alaba është i lirë të negociojë me skuadrat e tjera. Presidenti i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge është pyetur lidhur me ... Read More

Hiqni kilet e tepërta duke ngrënë këtë frut në mëngjes

11/12/2020

Bananja mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ekzotike, të cilat janë kthyer në trend. Por përfitimet e ... Read More

Milan me mungesa të mëdha kundër Fiorentinës, formacionet

29/11/2020

Milani pa Ibrahimovicin dhe me shumë mungesa të tjera kundër Fiorentinës. Milani do të mbështetet në Ante Rebic, Brahim Diaz dhe Sandro Tonali në një ... Read More

“Jemi viktimë e botës”, Getinjo i revoltuar nga përhapja e Covid-19: S’duhet të ekzistojë asnjë lëvizje

14/11/2020

Situata nga Covid-19 është përkeqësuar në Kosovë po ashtu dhe në vendet e tjera, ku si pasojë janë ndërmarrë disa masa shtrënguese për të mos ... Read More

‘Kjo ditëlindje më gjeti në shtëpi’, Arjola Shehu infektohet me Covid-19

27/09/2020

Moderatorja  Arjola Shehu ka festuar sot ditën e lindjes ndryshe nga herët e tjera. Kjo pasi moderatorja është infektuar me Covid-19 dhe duhet të qëndrojë ... Read More

Kjo është dëshmia e nënës shqiptare 32 vjeçare që hodhi foshnjën në plehra

19/08/2020

Janë zbardhur të tjera detaje të rënda në lidhje me gjetjen e një foshnje të pajetë në koshin e plehrave, këtë të martë në lagjen ... Read More

Ushqimet që e dobësojnë sistemin imunitar

10/06/2020

Tanimë dihet se sistemi imunitar ka një rol kyç në luf.timin e virozave dhe sëmundjeve të tjera. Ky mekanizëm i mundëson organizmit të luf.toj patogjenët ... Read More

Njihuni Me “Robotët Vrastar”, Helikopterë Xhepi

08/06/2020

Në Afganistan dhe në vatrat të tjera të luftës kanë filluar të përdoren helikopterët miniaturalë, të cilët mund t’i mbash në shuplakë të dorës, por ... Read More

Njihuni Me “Robotët Vrasës”, Helikopterë Xhepi

08/06/2020

Në Afganistan dhe në vatrat të tjera të luftës kanë filluar të përdoren helikopterët miniaturalë, të cilët mund t’i mbash në shuplakë të dorës, por ... Read More

Përse meshkujt ndahen, përse e bëjnë këtë edhe femrat?

08/06/2020

Derisa vajzat ndahen për çështje personale, meshkujt kanë interesime të tjera. Ato ndahen sepse nuk dëshirojnë obligimet, ndërkaq ata kur humbin interesimin! Femrat përpiqen të ... Read More