Tag: “Të

Adelina Ismajli bën ndryshimin e madh me këtë makijazh të ‘rëndë’

10/03/2021

Adelina Ismaili pozon e grimuar me një makijazh ‘të ashpër’: Bëhuni ndryshimi i lojës. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Adelina Ismaili, është mjaft aktive dhe e ... Read More

Burrat që kanë këto 3 shenja HOROSKOPI nuk i tradhtojnë kurrë gratë

09/03/2021

Jo të gjithë ne themi “të dua” në të njëjtën mënyrë. Disa njerëz thonë më parë, të tjerë më vonë. Ndërsa dikush dridhet në idenë ... Read More

Mesfushori i Atalantas ironizon keq me Ibrahimovicin

26/01/2021

“Ju nuk mund t’a mbyllni ndeshjen pa penallti. A e dëshironi penalltinë e 13 –të?”, ishte kjo fraza e sulmuesit të Atalantës, Duvan Zapata që ... Read More

Urimi i Armand Dukës për 2021: Pasojat e pandemisë të vijnë duke u zbehur

31/12/2020

Nga Armand Duka “Të dashur miq! Së pari uroj të jeni mirë dhe shëndet dhe pranë njerëzve tuaj të dashur në këtë fundvit. Po lëmë ... Read More

Kush është vajza e fshehur e Vladimir Putin

26/11/2020

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë ‘të fshehtë’ adoleshente, nëna e së cilës është një punonjëse sanitare e kthyer në milionere, sipas një faqeje ... Read More

Një vit pas ndarjes, modelja rikthehet me të fejuarin e saj

01/11/2020

Pas katër vitesh lidhje me Robin Krasniqi, Heidi Lushtaku i dha fund lidhjes me të.  “Ndarjet janë të vështira dhe aspak të këndshme, sidomos pas ... Read More

Këto janë këshillat e një gruaje 60-vjeçare për një 30-vjeçare

15/08/2020

Nëse rinia do ta dinte, dhe mosha e vjetër të mund të…” thotë një proverb i lashtë, duke iu referuar mençurisë dhe plotësisë që vjen ... Read More

Shtëpia-anije/ Inxhinierët sjellin zërin më të ri të luksit

19/05/2020

Të jetosh në ujë mund të bëhet një realitet nëse ky koncept i jahteve niset ndonjëherë. Planet për një “shtëpi” mahnitëse prej 15 metrash që ... Read More

Aziatiku ndez zjarr brenda gojës

18/05/2020

Të ndezësh zjarr brenda gojës mund të duket paradoksale, por një aziatik e bënë një gjë të tillë. Ai mbush gojës me byk e më ... Read More

E rrallë: Lind foshnja me mjekër

06/02/2020

Të gjithë foshnjat e porsalindura janë të bukura, por disa prej tyre kanë pamje më unike. Kësisoj, një foshnje mashkull, e pagëzuar me emrin Jonathan, ... Read More

U largua nga familja mbretërore, ja puna e parë që do të bëjë Meghan Markle

02/02/2020

Princi Harry dhe Meghan Markle i `surprizuan´  të gjithë me vendimin e tyre për të hequr dorë nga familja mbretërore. Dyshja humbi statusin mbretëror dhe ... Read More

Prindërit më të rinj në botë

19/01/2020

Të jesh prind nuk është një gjë e thjeshtë, pasi kërkon shumë kohë, durim dhe përgjegjësi. Por, çfarë ndodhë kur fëmija sjell në jetë një ... Read More