Tag: Takimin

Messi sot mund të barazojë rekordin e Peles

21/11/2020

Messi mund të barazojë rekordin e Peles në takimin përballë Atletico Madridit. Lionel Messi mund të barazojë sonte një rekord të madh, tani atë që ... Read More

Dridhet Juventusi, lëndohet Ronaldo

08/11/2020

Ronaldo është lënduar në takimin ndaj Lazios. Edhe pse shënoi gol sot ndaj Lazios në barazimin në 1:1 në takimin e xhiros së Shtatë në ... Read More

Në Angli nuk ka dyshime, Premier Liga rikthehet më 17 qershor. Ja supersfida që do të ngrejë siparin

28/05/2020

Premier Liga do të rinisë nga e nga e mërkura e 17 qershorit. Në takimin e mbajt sot, 20 klubet e Ligës Premier votuan në ... Read More

Tahiri: Gjykimi i kriminelëve të luftës, e vetmja rrugë për të ardhmen e përbashkët

08/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, mori sot pjesë në  takimin e parë koordinues për themelimin e task forcës dhe trupit monitorues të Strategjisë së Krimeve ... Read More

Lekaj: Do ta shpëtojmë Telekomin

07/05/2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj ka njoftuar se në takimin e sotëm të Komitetit Ndërministror për Ndërmarrje Publike, temë kryesore ishte nxjerrja nga ... Read More

Mustafa: Kosova si anëtare e koalicionit global kundër terrorizmit është partnere e barabartë në luftimin e kësaj dukurie

07/05/2019

Ministria e Punëve të Brendshme ka mbajtur takimin e grupit për zbatimin e strategjisë kundër terrorizmit 2018-2023. Ministri Mustafa ka thënë se implementimi i Strategjisë ... Read More

Serwer: BE t’ua japë vizat kosovarëve, në këmbim të heqjes së taksës

04/05/2019

Diplomati amerikan, Daniel Serwer, nuk pret që në takimin e 1 korrikut në Paris të arrihet ndonjë marrëveshje e gjerë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Megjithatë ... Read More

Rama-Haradinaj, polemika në distancë për Samitin e Berlinit

03/05/2019

Pas samitit të Berlinit, përfaqësuesit e Kosovës po përgatiten për takimin e Parisit. Por ndërmjet kryeministrave të Kosovës e të Shqipërisë ka vazhduar një polemikë ... Read More

Thaçi: Takimi i Berlinit ishte i rëndë, lajm zhgënjyes për vizat

29/04/2019

Ka përfunduar edhe pjesa e dytë apo darka në takimin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor, i cili u mbajt me ftesë të kancelares gjermane, Angela ... Read More

Thaçi: Nuk do të realizohen ëndrrat e kujtdo, se në veri të Kosovës mund të themelohet Asociacion me kompetenca ekzekutive

29/04/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në darkën e përbashkët në takimin e Berlinit me kancelarën Merkel, presidentin Macron dhe liderët e Ballkanit Perëndimor, ka thënë ... Read More

Haradinaj pas takimit me ambasadorin Grenell: Qeveria e vendit kundërshton fuqishëm idenë e këmbimit të territoreve

29/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në takimin me ambasadorin e ShBA-së në Gjermani, Richard Grenell, i ka shprehur përkushtimin e Kosovës për ... Read More

Thaçi pyetet për taksën: Nëse vazhdon me veprime agresive, ne vetëm sa do t’i shtojmë masat ndaj Serbisë (Video)

29/04/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media pas takimin me përfaqësuesen e BE-së, Federica Mogherini në Berlin ka thënë se në këtë ... Read More