Tag: spitalit

Punoi 259 orë jashtë orarit, vdes infermier nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit

10/09/2021

Infermieri që punoi 259 orë jashtë orarit, vdes nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit. Një infermier që punoi 259 orë jashtë orarit në ... Read More

I kërkon gruas myslimane që të heqë shaminë, mjeku në telashe

26/05/2019

Bashkëshorti i pacientes bëri një denoncimi ndaj spitalit, Royal Stoke University Hospital, duke bërë që mjeku të vihet nën akuzë për diskriminim, duke rrezikuar që ... Read More

Në Shqipëri kirurgët të infektuar me fruth bëjnë operacione

21/05/2019

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë se si kirurgët e Spitalit të Përgjithshëm në Strugë, edhe pse të infektuar me fruth, kanë bërë operacione. ... Read More

Shkon në 65 numri i personave të helmuar nga uji i pijshëm në Bulqizë

05/05/2019

Rritet bilanci i personave që janë paraqitur në Urgjencën e Spitalit të Bulqizës në harkun kohor të 24 orëve, për të kërkuar ndihmë mjekësore. Burime ... Read More

Shqipëri, rreth 30 persona përfundojnë në spital të helmuar nga uji

04/05/2019

Rreth 30 persona janë paraqitur në Urgjencën e Spitalit të Bulqizës në harkun kohor të 24 orëve, për të kërkuar ndihmë mjekësore. Burime nga spitali ... Read More

Kostov: Dy persona janë në gjendje kritike

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 19:49 Drejtori i spitalit “8 Shtatori”, Hristijan Kostov tha se 28 personat e mbetur janë hospitalizuar dhe janë në gjendje përgjithësisht ... Read More

Lista e personave jashtë rrezikut për jetë në spitalin “8 shtatori”

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 21:59 Para spitalit të qytetit “8 Shtatori”, drejtori i spitalit, Hristijan Kostov, lexoi emrat e udhëtarëve të lënduar që janë jashtë ... Read More

Shqipëri: Vdes personi i katërt i prekur nga gripi

07/02/2019

Në ambientet e spitalit të Sanatoriumit në Tiranë ka ndërruar jetë viktima e katërt brenda pak ditësh e prekur nga gripi. Siç njofton Top Channel, ... Read More

Gripi mbush spitalet, mjekët thonë se situata është nën kontroll

03/02/2019

Numri i personave të paraqitur me simptoma gripale pranë Spitalit Rajonal të Durrësit ka ardhur në rritje gjatë ditëve të fundit. Sipas mjekëve, ky është ... Read More

Theret me thikë një person në Ferizaj, dërgohet në QKUK

08/01/2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në emergjencën e spitalit rajonal në Ferizaj, tretman mjekësor ka kërkuar një person, i cili sipas mjekut ... Read More

Reparti Kirurgjik i Spitalit të Tetovës shënon 55-vjetorin e themelimit

13/12/2018

13 Dhjetor 2018 / 16:59 Reparti Kirurgjik i Spitalit Klinik të Tetovës, ka shënuar 55-vjetorin e themelimit të këtij reparti. Me ketë rast janë dekoruar ... Read More