Tag: sotme

“Frymëzimi i shpirtit”/ Ameli 5-vjeç, Miriami dhe Albani e urojnë me fjalët më të ëmbla

28/11/2020

Në familjen e Miriamit dhe Albanit dita e sotme është një festë e dyfishtë. Veçse festa e flamurit, kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e ... Read More

Rita Ora feston ditëlindjen, e ëma bën dedikimin e veçantë: Je shembull për të gjithë vajzat

26/11/2020

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora feston ditën e sotme 30-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për këngëtaren, e ëma e saj, Vera ... Read More

Futbolli në zi! Ndahet nga jeta legjenda argjentinase Diego Armando Maradona

25/11/2020

Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë publik nga mediat argjentinase, që zbulojnë se Maradona ka humbur jetën në ... Read More

Infektohet me koronavirus Eneda Tarifa: Ndihem keq, humba shijen dhe nuhatjen

18/11/2020

Moderatorja Eneda Tarifa, ka zbuluar ditën e sotme se është infektuar me Covid-19. Me anë të një postimi në “Instagram”, moderatorja  tregon se është asimptomatike ... Read More

Dalin fotot/ E gjakosur në kokë, Françeska Jaçe pas aksidentit ndihmohet nga kalimtarët

16/11/2020

Ditën e sotme në media u publikua lajmi se Françeska Jaçe ishte aksidentuar me makinën e saj. Fotot e makinës së përmbysur në Nartë të ... Read More

Avokati Koci: Pas 32 viteve kam vendosur të ‘ndahem’ me gruan time

01/11/2020

Avokati i njohur Arianit Koci, ka habitur me shkrimin e tij ditën e sotme në Facebook ku ka njoftuar se ka vendosur të ndahet nga ... Read More

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

26/10/2020

Milan dhe Roma kanë luajtur baraz në ndeshjen e sotme. Ka përfunduar me rezultat 3:3 ndeshja mes Milanit dhe Romës në kuadër të Series A. ... Read More

Ajola Xoxa kujton të atin e ndjerë: Shpirti më i mirë, më mungon

15/10/2020

Bashkëshortja e kryebashkiakut Erion Veliaj, Ajola Xoxa ka kujtuar ditën e sotme të atin e ndjerë. Ajo ka ndarë një foto në llogarinë e saj ... Read More

A do i shkonte Ramës në dasmën e djalit? Flet Fatmira Breçani: E kam thënë dhe më herët, nuk merrem me…

09/10/2020

Këngëtarja e dashur për publikun Fatmira Breçani ka bërë ditën e sotme një rrëfim të pazakontë për karrierën por edhe lidhjet me politikën. E pyetur ... Read More

U kap në makinë me armë, Fjolla Morina 4 ditë më parë mori dhuratë nga i dashuri ‘Audi Q7’

19/09/2020

Paraditen e sotme këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina u arrestua në Morinë pasi në çantën e saj është gjetur një armë zjarri. Këngëtarja po ... Read More

U arrestua me armë në kufi, Fjolla Morina përfundon në spital. Çfarë po ndodh me këngëtaren

19/09/2020

Është ndaluar gjatë ditës së sotme në Morinë pasi në makinën e saj është gjetur një pistoletë dhe municion luftarak. Burime për Faxweb bëjnë me ... Read More

Stil dhe elegancë, deputetet zgjedhin ngjyrat e vjeshtës në Kuvend

17/09/2020

Ka përfunduar vetëm pak minuta më parë seanca plenare e thirrur për ditën e sotme. Si çdo javë brenda sallës ka patur debate dhe diskutime ... Read More