Tag: sjellin

Qershitë për parandalimin e nisjes së kancerit

23/10/2020

Jemi në prag të muajit të qershive, frutave shumë të pëlqyera, por përveç shijes ato sjellin edhe jashtëzakonisht shumë vlera ushqyese. Qershitë kanë efekte terapeutike ... Read More

Studimi i fundit: Baballarët që kanë vajza jetojnë më gjatë

13/11/2019

Përveç të gjitha gëzimeve që vajzat i sjellin në këtë botë, ato duket se ua shtojnë edhe disa vite jetë baballarëve.Sipas një studimi, baballarët e ... Read More

Te meshkujt kjo vitaminë shkakton kancer në mushkëri

08/09/2019

Shtesat e vitaminës B, mund të jenë më të dëmshme se sa që sjellin të mira. Meshkujt që marrin vitaminë B6 dhe B12 për çdo ... Read More

Apple Pencil do të vijë në iPhone 11?

01/08/2019

Modelet e ardhshme të iPhone 11 dhe iPhone 11 Max do të sjellin mbështetje për Apple Pencil për herë të parë në historinë e iPhone, ... Read More

Ngjyrat e reja që do sjellë Apple në gjeneratën e ardhshme të ‘iPhone’-it

13/05/2019

Ndryshimet që do sjellin modelet e reja të gjeneratës së ardhshme të ‘iPhone’ do fokusohen kryesisht në aspektin e ngjyrës. Një raport nga një faqe ... Read More

Juve ia plotëson dëshirën Ronaldos, e transferon yllin e Liverpoolit

19/04/2019

Juventus janë të gatshëm t’i sjellin emra të mëdhenj Cristiano Ronaldos në skuadër gjatë verës së vitit 2019. Cristiano Ronaldo raportohet se është shprehur i ... Read More

Ky është parashikimi i horoskopit për ditën e sotme

02/04/2019

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme. Dashi Përpiquni të investoni më shumë te gjërat që ju sjellin lumturi, duke i lënë pak pas dore ... Read More

Si ta mposhtim lodhjen pranverore

26/03/2019

Ardhja e pranverës dhe ditët më të ngrohta na sjellin më shumë dritë dielli dhe na bën të jemi më aktiv. Megjithatë, disa njerëz, pavarësisht ... Read More

Cha Cha Darabuka dhe Dj Ce1 së shpejti me instrumental të ri

28/02/2019

Cha Cha Darabuka dhe Dj Ce1 do të sjellin së shpejti instrumetalin e tyre të ri. Ky instrumental është duke u punuar në studion Duo ... Read More

Episodi i 80-të i “Egjeli”: Sahit Plisi takohet me Likin

24/02/2019

Stupcat çdo të diel sjellin humor dhe komedi pa fund me serialin “Egjeli”. Dihet se janë specialistë për të disponuar audiencën, me personazhet e tyre, ... Read More

Cardi B dhe Bruno Mars publikojnë projektin e ri “Please Me”

15/02/2019

Cardi B dhe Bruno Mars kanë treguar edhe një herë se dinë të sjellin hite. Pasi udhëhoqën top listat me remiksin e “Finesse”, dyshja dinamike ... Read More

Horoskopi javor: Yjet këtë javë dikujt do t’i ndihmojnë, të tjerëve do t’i sjellin telashe

01/02/2019

Çfarë do t’ju sjellin ditët e ardhshme, së paku kur është fjala për yjet, në planin e dashurisë, punës dhe shëndetit, mësoni në tekstin i ... Read More