Tag: sjell

Kush feston ditëlindjen në të njëjtën ditë me Pavarësinë e Shqipërisë

28/11/2020

Ja kush feston ditëlindjen sot. Festa e 28 nëntorit sjell ndërmend jo vetëm Pavarësinë e Shqipërisë, por edhe emrat e personazheve të njohur që shënon ... Read More

Loriana ia sjell Kosovës medaljen e dytë nga Evropiani.

21/11/2020

Loriana Kuka ia sjell Kosovës medaljen e dytë nga Evropiani. Xhudistja Loriana Kuka ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm në Kampionatin Evropian që po zhvillohet ... Read More

“Nusja ime”, publikohen kënga e re e Bleros – Kujt ja dedikoi?

14/11/2020

Blero sjell këngën më të re “Nusja ime”. Blero ka publikuar projektin e ri muzikor në kanalin Youtube. Këngëtari i njohur shqiptar Blero ka publikuar ... Read More

Kjo nuse shiptare shpërthen në lotë sapo t’a dëgjon zërin e motrës!

01/11/2020

Sozoni i verës sjell edhe shumë dasma në vedin tonë, shkruan “InfoKosova”. E duket se edhe motra e këngëtares së vogël Dea Duraku është martuar ... Read More

Milani nuk ndalet, në janar sjell dy përforcime të mëdha

19/10/2020

Milani sjell dy përforcime të mëdha në janar. Milani e filloi mirë sezonin dhe me katër fitore në katër ndeshje është në krye të tabelës ... Read More

‘Mos pyet se ç’ka bërë atdheu për ty, por çfarë bën ti për atdheun tënd’

04/07/2020

Sot në 244 vjetorin e Pavarësisë së Amerikës, KultPlus ju sjell disa thënie mbi politikën nga politikanë të njohur botëror. 1- “Politika përbëhet nga dy ... Read More

5 vitaminat që luftojnë alergjitë e pranverës

27/04/2020

Pranvera sjell jo vetëm rritjen e temperaturave dhe lulëzimin shumëngjyrësh të pemëve, por edhe alergjitë bëhen më të shpeshta. Statistikat tregojnë se çdokush të paktën ... Read More

Horoskopi sot – kjo është shenja fatlume

04/01/2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 4 janar 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ... Read More

Lemza, sëmundja e fshehur e stomakut

03/01/2020

Lemza është kontraktimi i pavullnetshëm i muskulit të diafragmës, që sjell daljen e një sasie ajri dhe në të njëjtën kohë mbylljen e epiglotës (hapësira ... Read More

Shenja më e pafat e horoskopit për sot

27/12/2019

Ky është horoskopi për ditën e premte 27 dhjetor 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, ... Read More

5 ushtrimet për një bark të formësuar

23/12/2019

Emisioni i mëngjesit në T7, #gjesi, çdo javë ju sjell këshillat dhe ushtrimet e fundit të fitnesit në kuadër të rubrikës “Fitnesi”.Këtë jave, Artori nga ... Read More

Kjo bimë ka forcë shëruese: Mbron nga sëmundjet dhe ngadalëson plakjen!

25/10/2019

Në vazhdim lexoni cilat janë ato të mira shëndetësore që i sjell kjo bimë e cila mbin vetëBurdullaku është bimë e cila rritet gjithandej përreth ... Read More