Tag: siguruar

Ky është plani i UEFA-s për vaksinimin e futbollistëve në Evropian

11/04/2021

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë ... Read More

Kjo është pasuria e Dua Lipës

03/04/2021

Zbulohet pasuria e Dua Lipës Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, raportohet se ka siguruar një vlerë prej 20 milionë funtesh nëpërmjet dy kompanive ... Read More

Vidal- Inter, merret vendimi përfundimtar

25/03/2021

Vidal nuk do largohet nga Interi. Mesfushori Arturo Vidal ka siguruar se nuk do largohet nga Inter, pavarësisht që kërkohet nga disa klube të tjera ... Read More

Chelsea i fort për Atletico Madridin, kalon në çerekfinale

17/03/2021

Ky ekip ka siguruar çerekfinalen. Chelsea është skuadra e radhës që ka siguruar plasmanin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra londineze ka arritur të ... Read More

Mposht Interin, Juventusi në finale të Kupës së Italisë

09/02/2021

Juventusi siguruar biletën për fnalen e Kupës së Italisë. Ndeshja e parë gjysmëfinale doli të jetë vendimtare dhe Juventusi është kualifikuar kështu në finale të ... Read More

Juventusi tregohet madhështor ndaj Barcës, merr vendin e parë në grup

08/12/2020

Juventus ka shënuar fitore 0:3 ndaj Barcelonës. Juventus ka siguruar vendin e parë në grupin G, falë fitores së thellë 0-3 në ‘Camp Nou’ ndaj ... Read More

Chelsea dhe Sevilla një hap më tutje në Ligën e Kampionëve

24/11/2020

Chelsea dhe Sevilla kualifikohen për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Chelsea ka siguruar kalimin në 1/8 e finales se Ligës së Kampioneve pasi ka ... Read More

Shqipëria thyen 3-2 Bjellorusisë dhe prek çerekfinalet e Ligës së Kombeve

18/11/2020

Shqipëria triumfon në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, nuk zhgënjen përballë Bjellorusisë duke siguruar një biletë për në fazën çerekfinale të Ligës së Kombeve. ... Read More

Spanja ‘gjunjëzon’ Gjermaninë, siguron vendin e parë në grup

17/11/2020

Spanja ka siguruar vendin e parë në grup. Spanja e ka deklasuar me rezultat 6-0 Gjermaninë për ta marrë kryesimin e grupit të 4 të ... Read More

Real hyn në garë për yllin që Milan po e synon që një kohë të gjatë

14/11/2020

Pas interesimit të Milanit, tani edhe Real Madridi ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Salzburgut, Dominik Szoboszlai, shkruan gazeta spanjolle ... Read More

Caidedo ‘shpërthen’ në fund të ndeshjes, Lazo nxjerr barazim me Juventusin

08/11/2020

Filip Caidedo me një gol të shënuar në minutën e 95-të ia ka siguruar Lazios një barazim 1:1 në shtëpi ndaj kampionit Juventusit. Ndeshja e ... Read More

Loriana Kuka e mposht rusen, kalon në gjysmëfinale të Grand Slam

25/10/2020

Loriana Kuka ka kaluar në gjysmëfinalë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Hungarisë, ... Read More