Tag: siguron

Zvicra fiton fal Shaqirit, fitojnë edhe Italia e Gjermania.

29/03/2021

Shaqiri ia siguron fitoren Zvicrës, fitojnë edhe Italia e Gjermania. Xherdan Shaqiri me golin e tij ia siguroi Zvicrës një fitore minimale kundër Lituanisë, ndërkohë ... Read More

Pse është e mundur të dalim pozitivë për koronavirus edhe pas vaksinimit?

11/02/2021

Vaksina kundër COVID-19 nuk siguron mbrojtje të plotë ose të menjëhershme, që do të thotë se akoma është e mundur të infektoheni dhe të dilni ... Read More

Inter siguron transferin e parë për merkaton e janarit

20/01/2021

Marrëveshja është arritur: Inter siguron transferin e parë për merkaton e janarit. Inter po kalon në një periudhë të vështirë financiare. Ditët e fundit është ... Read More

Goditja e janarit: Milan siguron transferimin e yllit të Serie A

10/01/2021

Milan siguron transferimin e yllit të Serie A. Milan mbrëmë u rikthye te fitorja duke e mposhtur Torinon me rezultat 2-0 dhe Rosonerët vazhdojnë ta ... Read More

Milan arrin marrëveshje, siguron transferin e parë për merkaton e janarit

14/12/2020

Marrëveshja është arritur: Milan siguron transferin e parë për merkaton e janarit. Rosonerët kanë siguruar përforcimin e parë për merkaton e janarit. Portali i njohur ... Read More

Fiton Bayerni, Atletico siguron në fund kualifikimin

09/12/2020

Atletico siguron në fund kualifikimin, fiton edhe Bayern. Atletico Madrid e ka fituar ndeshjen e fundit kundër Salzburgut duke u kualifikuar në fazën e 1/8-ës ... Read More

Mposht rusen, Distria siguron finalen për medalje të bronztë

19/11/2020

Distria Krasniqi siguron finalen për medalje të bronztë, mposht rusen. Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian 2020 në kategorinë ... Read More

Siguron medalje në “Grand Slam”, Distria Krasniqi shkon në finale

23/10/2020

Distria Krasniqi siguron medalje në “Grand Slam”, shkon në finale. Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të “Grand Slamit” të Hungarisë. Xhudistja kosovare po dominon ... Read More

Ushqimet që ndikojnë në shëndetin e flokëve

19/10/2019

1-Spinaq – sepse është i pasur me hekur, që ndihmon në transportimin e oksigjenit në qeliza dhe siguron shëndetin e flokëve.2-Farat e kungullit – sepse janë një ... Read More

Ne duhet të punojmë vetëm një ditë në javë

19/06/2019

Të punosh vetëm një ditë në javë, ju siguron të gjitha benefitet e shëndetit mental dhe fizik, sikurse të punosh në kohë të plotë, shkruan ... Read More

‘Magjia’ e Hazard i siguron tri pikë shumë të vlefshme skuadrës së Chelsea

08/04/2019

‘Magjia’ e Hazard i siguron tri pikë shumë të vlefshme skuadrës së Chelsea Chelsea ka arritur që të marrë tri pikë të vlefshme nga ndeshja ... Read More

Vazhdon ‘befasia e këndshme’ e NBA: Russell i siguron tjetër fitore Brooklyn

07/04/2019

Vazhdon ‘befasia e këndshme’ e NBA: Russell i siguron tjetër fitore Brooklyn Befasia më e këndshme në këtë edicion të NBA padyshim ka qenë D’Angelo ... Read More