Tag: Shumica

Anija e parë hibride Havila Capellal fillon lundrimin, ka bateritë më të mëdha në botë – peshojnë 86 tonelata

20/12/2021

20:11 | 19 Dhjetor 2021 Pas avancimit të teknologjisë në auto-industri ku shumica e prodhuesve kanë filluar të ndalin prodhimin e mjeteve motorike me naftë ... Read More

Sa herë mund ta përdorni të njëjtin peshqir për të fshirë trupin tuaj?

14/12/2021

Shumica dërrmuese pas dushit përdorin një peshqir për të fshirë të gjithë trupin, i cili më pas varet në një varëse dhe lihet të thahet ... Read More

Xavi merr lajmin katastrofal

18/11/2021

Shumica e lojtarëve të lënduar të Barcelonës, përfshirë Ansu Fati, Nico dhe Eric Garcia, janë rikthyer në stërvitje këtë javë, por trajneri i ri do ... Read More

Mbi 300 persona kanë vdekur, duke bërë selfie në vende të rrezikshme

30/10/2021

15:21 | 29 Tetor 2021 Shkencëtarët që kanë kryer studimin pohojnë se shumica e vdekjeve janë për shkak të rrëzimeve, pasi nga 379 personat që ... Read More

Shumica e gjermanëve e konsiderojnë fenë të parëndësishme

25/09/2021

11:30 | 24 Shtator 2021 Shumica dërrmuese e gjermanëve thonë se feja nuk luan asnjë rol në jetën e tyre. Sipas një sondazhi të fundit, ... Read More

Pozat të “nxehta” nga pushimet luksoze, Françeska Jaçe bën namin në rrjet (FOTO)

03/09/2021

Teksa shumica e njerëzve janë rikthyer në punë, Françeska Jaçe është ende duke shijuar pushimet.Modelja e njohur ka udhëtuar nga një vend përrallor në tjetrin, ... Read More

Nuk do t’iu besoni syve, kaq shumë e kanë transformuar operacionet plastike Teuta Selimin

26/07/2021

Si shumica e fytyrave publike edhe Teuta Selimi ka renë pre e ndryshimeve drastike në pamje. Këtë e vërejmë me postimet e shumta që i ... Read More

Milan sot fillon para-sezonin, ‘harrohen’ Donnarumma dhe Calhanoglu

08/07/2021

Milan do të fillojë para-sezonin e tyre sot pasi shumica e lojtarëve do të kthehen në Milanello për herë të parë që nga fillimi i ... Read More

Kush janë vajzat që këtë vit pushojnë ‘single’, Morena Taraku bën plazh topless

03/07/2021

Jemi në muajin korrik dhe shumica tanimë kanë planifikuar pushimet e tyre. Normalisht që edhe VIP-at tanë kanë nisur të shijojnë ditë te para në ... Read More

Njihuni me 10 futbollistët e shkolluar. Nga menaxhimi i biznesit e deri te ekonomiku

26/06/2021

Shumica e futbollistëve e nisin karrierën në një moshë të vogël dhe e lënë shkollën, për t’u përkushtuar vetëm të futbolli. Gjithsesi, kjo gjë nuk ... Read More

Test psikologjik/ Cilën akullore do të konsumonit? Ja çfarë zbulon zgjedhja që bëtë për ju

02/05/2021

18:07 | 1 Maj 2021 Sipas një studimi nga Dr. Alan Hirsch, shumica e njerëzve mendojnë se akullorja me vanilje është e thjeshtë dhe e ... Read More

Revista e njohur shkencore: Shumica e të vdekurve nga COVID kishin virusin në zemrën e tyre

21/03/2021

Shumica e të vdekurve nga COVID kishin virusin në zemrën e tyre. Tre të katërtat e atyre që vdi.qën nga virusi COVID-19 kishin virusin në ... Read More