Tag: shtetit

Elisa Spiropali zbulon planet për pushimet verore: Gjithmonë i bëjmë pushimet në jug, aty e kam syrin dhe shpirtin

18/06/2020

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali teksa ishte e ftuar në emisionin ‘Rudina’ zbuloi më shumë rreth jetës së saj private, apo dhe ... Read More

Nënë për herë të dytë, Elisa Spiropali zbulon kuptimin e veçantë të emrit që i vendosi djalit

17/02/2020

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u bë nënë për herë të dytë në janar. Spiropali solli në jetë një djalë, të ... Read More

New York, dënohen “të hutuarit” që përdorin rrjetet sociale duke kaluar rrugën

21/05/2019

Senati i shtetit të Nju York-ut do të miratojë në fakt një projektligj që do të dënojë me gjoba nga 25 deri në 250 dollarë ... Read More

Roth: Ideja për korrigjimin e kufijve provokon ndarje të reja

21/05/2019

Ministri i Shtetit gjerman për Evropën në MPJ, Michael Roth, është shprehur kundër rivendosjes së kufijve Kosovë-Serbi, duke thënë se një ide e tillë provokon ... Read More

Prokuroria e Shtetit ngrit 69 aktakuza në 24 orët e fundit

17/05/2019

Prokuroria e Shtetit në një njoftim për media bën se ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë Themelore të Kosovës, janë ngritur 69 ... Read More

Protesta e opozitës në Tiranë, një polic i plagosur

13/05/2019

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje protestuesve të ndalin goditjet provokuese ndaj policisë. Sipas saj, një punonjës policie ka mbetur i plagosur pas hedhjes ... Read More

IKD: Lufta për kryeprokurorët, sfidë për pavarësinë e sistemit prokurorial

12/05/2019

​Instituti i Kosovës për Drejtësi ka reaguar pas anulimit të konkursit për Kryeprokuror të Shtetit, duke thënë se Këshilli Prokurorial i Kosovës duhet të fokusohet ... Read More

Pandeli Majko: Fjalët nuk mund ta përshkruajnë dhimbjen për vdekjen e major Klodian Tanushit

10/05/2019

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka thënë se humbja e dy ushtarëve në detyrë është një lajm i dhimbshëm për familjarët dhe Forcat ... Read More

Balla: Kush godet efektivët e policisë, do të marrë ndëshkimin që meriton

08/05/2019

Kush guxon të godasë dhe të ngrejë dorën mbi punonjësit e Policisë së Shtetit do të marrë ndëshkimin që meriton”, deklaroi sot Kreu i grupit ... Read More

Nismat “e vonuara” për trajtimin e krimeve të Serbisë në Kosovë

08/05/2019

  Është e padiskutueshme që krimet e shtetit të Serbisë gjatë luftës në Kosovë duhet të trajtohen në mënyrë gjithëpërfshirëse, por iniciativat e fundit në ... Read More

Politikanë dhe analistë tregojnë qëllimin e Thaçit për përfshirjen e Amerikës në dialog

04/05/2019

Samiti i Berlinit, një takim i një formati të lartë, ku krerët e shtetit të Kosovës dhe Serbisë u ftuan nga kancelarja gjermane Angela Merkel ... Read More

Ahmeti tregon se përse nuk po merr pjesë në takimin e thirrur nga Veseli

03/05/2019

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit, i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim përveç Veselit, po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, ... Read More