Tag: shtator

‘Do bëjmë një dasmë të dytë’, Ami zbulon datën

20/11/2021

Amarda Toska e ftuar në emisionin “Goca dhe gra” ka treguar se këtë shtator ajo dhe Ermali festuan 11-vjetorin e martesës duke dhënë edhe një ... Read More

Tkurret mali më i lartë në Europë

01/10/2021

23:46 | 30 Shtator 2021 Mali i dytë më i lartë në Europë është tkurrur gati për 1 meter që nga viti 2017. Sipas ekspertëve ... Read More

Shumica e gjermanëve e konsiderojnë fenë të parëndësishme

25/09/2021

11:30 | 24 Shtator 2021 Shumica dërrmuese e gjermanëve thonë se feja nuk luan asnjë rol në jetën e tyre. Sipas një sondazhi të fundit, ... Read More

Elefantët përfitojnë nga vëllezërit e motrat më të mëdhenj

22/09/2021

08:56 | 21 Shtator 2021 Një studim i elefantëve aziatikë gjysmë të robëruar në Mianmar ka gjetur se elefantët e vegjël përfitojnë nga motrat ose ... Read More

Çfarë mund të shihni në fotografitë e mëposhtme

21/09/2021

10:06 | 20 Shtator 2021 Testet e bazuara në iluzione optike mashtruese janë jashtëzakonisht të njohura në ditët e sotme. Përdoruesit e internetit i pëlqejnë ... Read More

Studimi gjen se punëtorët që po plaken po zëvendësohen me robotë

20/09/2021

16:56 | 19 Shtator 2021 Rezulton se robotët po marrin punët më shpejt në të gjithë botën në vendet ku njerëzit janë duke u plakur ... Read More

Gjykata Supreme e Anglisë mori vendim për testamentin e Princit Filip

18/09/2021

12:49 | 17 Shtator 2021 Gjykata Supreme e Anglisë mori vendim që testamenti i Princit Filip të mbahet sekret për të paktën 90 vjet për ... Read More

Fisi mysliman ku burrat mbulohen, ndërsa grave u lejohet të kenë dashnorë

16/09/2021

18:48 | 15 Shtator 2021 Tuaregët janë një nga popujt më misteriozë në Afrikë. Rreth 2 milionë prej tyre jetojnë në Saharanë, ndërsa ata janë ... Read More

Sot nis fluturimi i parë rreth orbitës së Tokës, ja sa turistë do të jenë në bord

15/09/2021

01:13 | 15 Shtator 2021 Të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy e NASA’s do të niset drejt orbitës së Tokës ekuipazhi i parë civil në ... Read More

Rëndësia e kafes: Në Turqi gruaja mund të divorconte burrin nëse ai nuk i siguronte kafe mjaftueshëm

11/09/2021

10:42 | 10 Shtator 2021 Një filxhan kafe, mund të jetë më shumë se një pije. Në Turqinë e shekullit të 16-të mund të konsiderohej ... Read More

Singapori shpallet vendi më i lodhshëm në botë, zbulon sondazhi

10/09/2021

12:53 | 9 Shtator 2021 Singaporit i pëlqen të jetë numër një, por kohët e fundit është zbuluar që mbanë trofenë edhe si qyteti që ... Read More

E besoni apo jo, rreth 133 mijë euro u shit ky parking

09/09/2021

17:18 | 8 Shtator 2021 Në qendër të qytetit Bath të Mbretërisë së Bashkuar është shitur një vend parkingu më vlerë 115 mijë funta vetëm ... Read More