Tag: shqiptarët

“Pse nuk del në TV shqiptare”/ Rike Roci: Bëhesh e famshme po del me drejtorin, ose po ke të dashur burrë të martuar kriminel

19/01/2021

Rike Roci është pyetur në rrjetet sociale përse nuk shfaqet në mediat shqiptaret. Duket se në përgjigjen e saj, modelja nuk ia ka përtuar edhe ... Read More

Do habiteni nga benefitet e sistemit të Gaddafit/ Pothuajse çdo shërbim ishte falas!

30/11/2020

Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë ata e bënin, ... Read More

Sabri Fejzullahu shkon bashkë me familje për të festuar në Shqipëri, sjell pamje të bukura

28/11/2020

Shqiptarët kudo në botë sot festojnë 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit. Edhe personalitete dhe emra të njohur kanë uruar këtë ditë në forma të ndryshme ... Read More

Djema bëhuni gati, Enca po kërkon burrë

22/11/2020

Enca bën deklaratën e papritur, “Dua burrë dhe miq të rinj”. Këngëtarja e dashur nga shqiptarët Enca Haxhia, vazhdon të merr vëmendje nga fansat me ... Read More

Këshilla e ekspertëve: Konsumoni djathin në mëngjes, ja arsyet pse duhet ta bëni…

02/07/2020

Cubes of feta cheese on a plate Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin ... Read More

Pse duhet të hani kos në mëngjes gjithmonë?

23/06/2020

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e ... Read More

Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

08/06/2020

Në shumë raste, vendimi për shqiptarët është i thjeshtë: një byrek të shpejtë tek bukëpjekësi i lagjes ose një vezë të zier. Ritmi kaotik i ... Read More

“Syska”, delja ilire që ka mbërritur deri në ditët tona

30/05/2020

Ashtu si indianët krenohen me lopën si një krijesë të Perëndisë, shqiptarët ndoshta mund të mburren me delen. Po. Ekziston një racë në vendin tonë ... Read More

Kjo është ‘ana e errët’ e miellit të përpunuar

29/05/2020

Të dhënat e Eurostat kanë treguar se shqiptarët shpenzojnë më shumë para për bukë dhe drithëra në raport me të ardhurat. Të njëjtat të dhëna ... Read More

“Njerëzit në shtëpi, ndërsa lopët në plazh”, Dashnor Diko nxjerr foton: Eh si erdhën kohërat!

29/05/2020

Shqiptarët po vuajnë ende izolimin, kryesisht në zonat e mbetura ende të kuqe për shkak të pandemisë, ndërsa plazhi vijon të jetë i mbyllur. Shumë ... Read More

Mesazhet dhe këshillat e personazheve publikë se si të luftojmë koronavirusin

12/03/2020

Egla Xhemali – Ka ditë që shqiptarët po përjetojnë ankthin e ardhjes së koronavirusit. Shumica e njerëzve kanë ndërprerë aktivitetet dhe kanë zgjedhur vendet e ... Read More

Çfarë i ndodh organizmit nëse nuk konsumoni kos, djathë dhe qumësht

19/12/2019

Shqiptarët janë shumë të apasionuar pas produkteve të bulmetit, në veçanti djathit që nuk mungon kurrë në asnjë vakt.Megjithatë ka njerëz që heqin dorë nga ... Read More