Tag: Shqiptar

Vdekja e Shaqir Hotit e mërzitë Shyhrete Behlulin, ky është mesazhi i saj prekës

11/04/2021

Instrumentisti i njohur shqiptar, Shaqir Hoti ka ndërruar jetë dje në moshën 85 vjeçare. Shumë fytyra të njohura publike kanë shprehur ngushëllime për artistin e ... Read More

Për Pashkë të gjithë lyen vezët, Luana Vjollca flokët

04/04/2021

Ajo eksperimenton shpesh me flokët dhe njihet si njëra prej vajzave më të guximshme në showbizin shqiptar. Fjala është për artisten nga Shqipëria, Luana Vjollca, ... Read More

Bora sjell verën duke pozuar me gjoks jashtë, i uron fansave javë të mbarë

29/03/2021

Është bërë moderatorja më e pëlqyer nga publiku shqiptar. Duke drejtuar në mënyrë perfektë emisionin “Për’puthen”, ajo bëri për vete një numër të madh fansash, ... Read More

‘Më duhet edhe një jetë që të flas për vlerat e tua’, Adelina Thaçi emocionin me fjalët për të atin

28/03/2021

Tri ditë më parë ka ndërruar jetë legjenda e humorit shqiptar, Rasim Thaçi – Cima. Vdekja e tij ka lënë të pikëlluar të gjithë, ndërsa ... Read More

Dalin disa pamje prekëse të aktorit shqiptar që ndërroi jetë sot nga koronavirusi

25/03/2021

Aktori i njohur vdiq sot nga koronavirusi. Sot u bë e ditur se aktori i mirënjohur shqiptar, Luran Ahmeti ka ndërruar jetë Mirëpo, ndër sukseset ... Read More

Ndërron jetë nga COVID-19 aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, ja serialet ku ka luajtur

25/03/2021

Aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, Luran Ahmeti ka ndërruar jetë nga COVID-19, pasi ishte i shtruar prej disa ditësh në Klinikën Infektive në Shkup. Mediat ... Read More

Sot është ndër artistet më të dashura – A dini kush është vajza në foto?

20/03/2021

Cila artiste e njohur është kjo? Ajo është ndër emrat e njohur të showbizit shqiptar, e cila me stilin dhe zërin e veçantë ka arritur ... Read More

Ish-futbollisti shqiptar vdes nga ataku kardiak

07/03/2021

Një atak kardiak i merr jetën ish futbollisti shqiptar. Odise Grabova, ish-kapiten i Luftëtarit në vitet ’80-’90, është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur ... Read More

Edicioni i 71 i Sanremos, Ermal Meta merr vendin e 3

07/03/2021

Këngëtari shqiptar Ermal Meta zuri vendin e tretë në edicionin e 71 të Sanremos me këngën ‘Një milion gjëra për të të thënë’ e cila ... Read More

Lulja shkon për vizitë tek gjyshi, por si rrallëherë vishet me minifund

04/03/2021

Lirimi dhe Lulja janë ҫifti më i njohur shqiptar në Instagram. Ata kanë shumë ndjekës, nga të cilët kanë pasur shumë fjalë të mira, por ... Read More

I riu shqiptar nuk e shiti shtëpinë shkaku i këngës së Sinanit, “Shtëpia e babës”

28/02/2021

Kënga e Sinan Vllasaliut- ‘Shpija e babës’ e ndaloi të riun shqiptar ta shesë shtëpinë. Sinan Vllasaliu filloi të merrej me muzikë qysh në moshë ... Read More

Nuk i shpëton as Violeta, shikoni këtë ‘ndërhyrje’ të papritur të saj

26/02/2021

Violetë Kukaj është një këngëtare tejet e pëlqyer nga publiku shqiptar. Ajo ka qenë për vite një ndër më të pëlqyerat dhe këngët e saj ... Read More