Tag: Shqipërisë

Shqipëria fantastike, 6 ndeshje si mysafire pa humbje

02/04/2021

Kombëtarja e Shqipërisë. Kombëtarja e Shqipërisë, ka arritur një formë optimale në kuadër të kualifikimeve për Botërorin, “Katar 2022”. Shqipëria ka gjashtë ndeshje si mysafir ... Read More

Kuqezinjtë e Euro 2016 nuk janë më “ambasadorë të mirë”, qeveria i heq pasaportat diplomatike

01/04/2021

Ju kujtohet kur kombëtarja e Shqipërisë pritej me festë dhe krenari pas pjesmarrjes historike në finalet e Euro 2016. Në atë kohë, përveç tifozëve me ... Read More

La Kosovën për Shqipërinë, flet Hajdin Salihu

27/03/2021

Hajdini është bashkuar me Shqipërinë U21 . Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë U21, Hajdin Salihu, ka folur për emocionet e tij lidhur me ftesën e ... Read More

Flet autori i vetëm i golit të Shqipërisë

26/03/2021

Ermir Lenjani, anësori sulmues i Shqipërisë, ka folur për Super Sport pas fitores së Kombëtares shqiptare 1-0 ndaj Andorrës në ndeshjen e parë eliminatore për ... Read More

Dy gola në dy ndeshje, Teuta dhe Vllaznia kalojnë në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

17/03/2021

Teuta dhe Vllaznia plotësojnë fazën gjysmëfinale në Kupën e Shqipërisë. Dy skuadrat kaluan me sukses sfidat e tyre në shtëpi, duke vazhduar rrugën drejt trofeut ... Read More

Reja rrëfen projektin kuqezi

18/02/2021

Trajneri i Shqipërisë, Eduardo Reja rrëfen projektin kuqezi. Përgatitjet për nisjen e edicionit të eliminatoreve të Botërorit 2022 dhe riorganizimi i stafeve të ekipeve Kombëtare ... Read More

Meta vlerëson me titullin ”Mjeshtër i Madh” volejbollistin Enis Terihati: Lojtar i kompletuar me tepër autoritet!

20/01/2021

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vlerësuar sot me titullin ”Mjeshtër i Madh” volejbollistin dinamovit Enis Terihati. Në një postim që ka bërë në rrjetet ... Read More

Foto/ Yuri Kim dezifekton vetë foltoren nga ku do të flasë

22/12/2020

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim e pranishme ditën e sotme në marrëveshjen që u nënshkrua mes Shqipërisë dhe SHBA-së për ekstardimin u tregua mjaft e ... Read More

Ish-trajneri i Kombetarës së Shqipëris vdes nga Covid-19

13/12/2020

Ish-përzgjedhësi i Shqipërisë vdes nga COVID-19. Ish-përzgjedhësi i Shqipërisë, Otto Bariq, ka vdekur në moshën 87-vjeçare të dielën nga koronavirusi. Sipas asaj që ka raportuar ... Read More

Shqipëria nuk ndryshon pozicion, Kosova e mbyll në vendin e 117-të në klasifikimin e FIFA-s

10/12/2020

Kombëtarja e Shqipërisë e mbyll vitin në vendin e 66-të në klasifikimin e përgjithshëm të FIFA-s. Asnjë ndryshim nga renditja e muajit nëntor, ku skuadra ... Read More

Publikohet orari i ndeshjeve të Shqipërisë për Botërorin “Katar 2022”

09/12/2020

Është publikuar kalendari i ndesjeve të Shqipërisë për Botërorin “Katar 2022”. Ditën e djeshme u zhvillua shorti për ndarjen në grupe të 55 skuadrave përfaqësuese, ... Read More

Kush feston ditëlindjen në të njëjtën ditë me Pavarësinë e Shqipërisë

28/11/2020

Ja kush feston ditëlindjen sot. Festa e 28 nëntorit sjell ndërmend jo vetëm Pavarësinë e Shqipërisë, por edhe emrat e personazheve të njohur që shënon ... Read More