Tag: Shqipërinë

La Kosovën për Shqipërinë, flet Hajdin Salihu

27/03/2021

Hajdini është bashkuar me Shqipërinë U21 . Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë U21, Hajdin Salihu, ka folur për emocionet e tij lidhur me ftesën e ... Read More

Bajrami: E zgjodha Shqipërinë me zemër

23/03/2021

Nedim Bajrami thotë se ka përzgjehdur Shqipërinë me zemer. Në 2016 kur Shqipëria luajti në Europianin e Francës, Nedim Bajrami ishte një 17-vjeçar që luante ... Read More

Çfarë kërkuan shqiptarët në internet gjatë vitit 2020?

07/01/2021

Pavarësisht se platforma Google nuk e përfshin Shqipërinë në raportimin vjetor të trendeve të kërkimit, ajo ofron megjithatë të dhëna se për çfarë temash shqiptarët ... Read More

I dolën kundër, Anxhela Peristeri reagon për herë të parë pas fitores në “Festivalin e Këngës”

24/12/2020

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”, me tekst të Olti ... Read More

Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovizion 2021”

21/11/2020

Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2021”. Këngëtarja mori pëlqimin e jurisë së Festivalit Kombëtar, duke grumbulluar 322 pikë nga votimi i 11 ... Read More

Urimi i Napolit për Rejan dhe Shqipërinë për promovimin në Ligën B

19/11/2020

Napoli e uron Rejan dhe Shqipërinë për promovimin në Ligën B. Klubi italian Napoli e ka uruar Edoardo Rejan dhe Shqipërinë e tij për promovimin ... Read More

Zyrtare: Kosova luan miqësore me Shqipërinë muajin nëntor

28/10/2020

Kosova do të përballet me Shqipërinë në një ndeshje miqësore në fillim të muajit nëntor, ka konfirmuar Federata e Futbollit e Kosovës. UEFA e paralajmëroi ... Read More

Serbja që pushoi në Shqipëri e mahnitur: Të gjithë shqiptarët ma bënin të njëjtën pyetje

19/08/2020

Nevena Shunjevariq (30) nga Beogradi zgjodhi Shqipërinë për pushimet e saj verore. Gjatë sezonit të verës, Nevena vizitoi vendet më të bukura në Shqipëri, dhe ... Read More

Trejsi Sejdini “zhgënjehet” nga SHBA: S’ka kush kohë të merret me ty, punojnë të gjithë

16/04/2020

Prej kohësh Trejsi Sejdini ka lënë Shqipërinë për të provuar famën edhe në SHBA. Por duket se modelja ka mbetur e zhgënjyer nga ritmet e ... Read More

Atalanta Kërçyku rikthehet nga “Miss World”: Shqipëria që njihnin anglezët nuk ishte ajo e krimit

18/01/2020

Enida Himaj – Atalanta Kërçyku është vajza që këtë vit përfaqësoi Shqipërinë në “Miss World”. Pas kësaj eksperience, bukuroshja zbulon detaje nga përfaqësimi i saj ... Read More

Xheiska dhe Adrola nisin iniciativë për mbledhjen e fondeve për të prekurit nga tërmeti

26/11/2019

Tërmeti prej 6.4 shkallë të rihterit, ka goditur Shqipërinë në orët e para të ditës së sotme, lëkundje të cilat morën jetën e disa personave, ... Read More

Shqipëria me raportues të ri në PE

27/05/2019

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein tregoi përmes një mesazhi në “Twitter”, të postuar vetëm pak pas shpalljes së rezultateve paraprake të zgjedhjeve ... Read More