Tag: Shqipëri

Ja çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19

14/01/2021

Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19. Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit. Këshilla ... Read More

Shqipëria e dyfishon epërsinë ndaj Kosovës

11/11/2020

Është shënuar goli i dytë në ndeshjen Shqipëri – Kosovë. Shqipëria ka arritur të dyfishojë epërsinë në 2:0 ndaj Kosovës. Është sulmuesi Uzuni që ka ... Read More

Shqipëri – Kosovë, formacionet e mundshme

11/11/2020

Formacionet e mundshme: Shqipëri – Kosovë. Ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Kosovës do të zhvillohet gjatë ditës së sotme në ”Elbasan Arena”, me fillim nga ... Read More

Mediat zvicerane “çmenden” pas Oriola Marashit

24/10/2020

Oriola Marashi mund të quhet modelja më e famshme në Shqipëri. Duket se tashmë edhe për të ka ardhur momenti që të prekë famën ndërkombëtare. ... Read More

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

19/10/2020

Vazhdon bojkotimi i futbollit në Shqipëri. Klubet e Superligës në Shqipëri nuk dëshirojnë të zmbrapsen. Edhe mbledhja e kësaj të hënë, ku presupozohej se do ... Read More

Edhe kështu, edhe ashtu… Futbolli shqiptar kërkon zgjidhje, Fidel Ylli e kthen në “komedi”

01/10/2020

Situata e pazakontë dhe e paprecedentë në Shqipëri në lidhje me futbollin vazhdon të jetë në rend të ditës! Topi ka ngrirë në Superkupën e ... Read More

Lorik Cana paska disa ankesa për bashkëshorten dhe zgjodhi t’ja thotë publikisht

09/09/2020

Ata janë padyshim një ndër çiftet më të pëlqyer në Shqipëri. Bëhet fjalë për Lorik Canën si dhe bashkëshorten e tij Monika. Prindër të dy ... Read More

“Më në fund pas 2 muajsh”, Lorik Cana i nxjerr “të palarat” partneres

09/09/2020

Ata janë padyshim një ndër çiftet më të pëlqyer në Shqipëri. Bëhet fjalë për Lorik Canën si dhe bashkëshorten e tij Monika. Prindër të dy fëmijëve, ata ... Read More

Ja shteti që ka më shumë shqiptarë se sa vetë Shqipëria

08/09/2020

Edhe pse të gjithë mendojmë që në Shqipëri jetojnë më së shumti shqiptarë në botë, atëher jemi gabim, shkruan InfoKosova. Në një video të publikuar ... Read More

Pas 6 muajsh Adrola Dushi ndahet nga politikani kosovar

29/08/2020

Çifti largojnë njëri-tjetrin nga Instagrami, modelja braktis sërish Shqipëri Ishte fillimi i shkurtit kur Adrola Dushi u përfol për herë të parë për një lidhje ... Read More

Lëngu i mishit si kurë ideale për shëndetin e zemrës

11/07/2020

Në Shqipëri është përdorur shumë, por së fundmi, lëngu i mishit ka marrë edhe më shumë popullaritet. Një studim, të cilit i referohet AgroWeb.org, doli ... Read More

Rokadë në FSHF/ Ikën Nurishmi, ja kush do të jetë shefi i ri i garave

24/06/2020

Kampionatet në Shqipëri tashmë kanë një tjetër drejtues. Në Federatën Shqiptare të Futbollit është miratuar një rokadë në sektorin e garave. “Panorama Sport” ka mësuar ... Read More