Tag: shqetësim

Çka dihet deri tani për variantin e ri të koronavirusit?

03/01/2021

Çfarë dimë deri tani për variantin e ri të Covid-19? Varanti i ri ka zgjuar shqetësim dhe shumë pikëpyetje. A përhapet më lehtë? A shkakton ... Read More

Ilaçi natyral që ju shpëton nga barku i fryrë

28/05/2020

Barku i fryrë është një shqetësim i vërtetë për shumë njerëz, për shkak të grumbullimit të mbetjeve, por edhe infeksioneve të ndryshme. Mjekësia natyrale ofron ... Read More

Dermatologët amerikanë: Koronavirusi, shenjat që mund të japë në lëkurë

27/04/2020

Dermatologë të ndryshëm amerikanë kanë shprehur shqetësim për gjasat që prania e COVID-19 në organizëm të manifestohet edhe në lëkurë nëpërmjet acarimeve, njollave apo puçrave. ... Read More

I ati në vijën e parë të luftës ndaj COVID-19, Kiara Tito: Jam shumë në merak që është në kontakt me të infektuarit

23/04/2020

Moderatorja Kiara Tito ka treguar për shqetësim e saj më të madh gjatë këtyre ditëve të vështira për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. ... Read More

Si të luftoni kollën me çajin e mentes dhe të blirit

09/03/2020

Kolla e natës është një shqetësim, i cili ndikon në cilësinë e gjumit tuaj duke u kthyer në një bezdisje për secilin. Çdo vit miliona ... Read More

Sëmundjet që shkaktohen nga të ushqyerit keq dhe kujdesi që duhet të tregoni

26/02/2020

Kequshqyerja përkufizohet si një çrregullim që prek ushqyerjen dhe ka të bëjë me një shqetësim serioz shëndetësor. Ky çrregullim ndahet në dy kategori: ushqyerja e ... Read More

Kosovarët po përgjohen me të madhe, këto janë rrjetet sociale më të pasigurta

06/11/2019

Përgjimi në telefon apo në ndonjë rrjet tjetër social, përbën shqetësim për siguri në mbarë botën. Secili nga ne mund të jemi viktima të përgjimit, ... Read More

Mundësia e fokusit të kamerës së Huawei P30 deri në 50X, shqetësim për spiunim (Video)

25/05/2019

Lansimin e Huawei P30 dhe P30 Pro e kanë shoqëruar shumë lajme kontroverse, ndërsa shqetësim po shkakton edhe kamera e fuqishme. Gjatë prezantimit të tyre ... Read More

Për një muaj nëntë raste të pickimit nga rriqrat

06/04/2019

Rriqrat prej kohësh janë një shqetësim serioz i banorëve të komunës së Malishevës. Vitet po kalojnë, mirëpo nuk u bë një zgjidhje njëherë e mirë ... Read More

Qorrolli: As komunistët nuk i kanë punësuar të gjithë anëtarët e familjes në një institucion (Video)

18/03/2019

Njohësi i çështjeve politike në vend, Vigan Qorrolli, ka thënë se ekziston një shqetësim i gjithmbarshëm se kasta jonë politike shkëlqen vetëm në kapjen e ... Read More

KOK ankohet në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar për të ashtuquajturën “Federata Serbe e Futbollit në Kosovë”

05/03/2019

43 sekonda më parë / E përditësuar 0Shares Komiteti Olimpik i Kosovës me shqetësim të madh ka pritur veprimin ilegal të dalë nga strukturat serbe, ... Read More

KE shpreh shqetësim për dorëzimin e mandateve: Parlamenti nuk duhet braktisur

21/02/2019

Vendimi i opozitës shqiptare për të dorëzuar mandatet nga Parlamenti ka shkaktuar shqetësim në Bruksel. Këtë e dëshmoi qartë edhe deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm ... Read More